Kotły wodorowe BDR Thermea Group

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kotły wodorowe BDR Thermea Group

BDR Thermea Group od wielu lat pracuje nad rozwojem i wdrożeniem nowych produktów, które umożliwią niezbędną transformację energetyczną. Obok ogniw paliwowych czy kogeneracji, są to także urządzenia zasilane paliwem wodorowym. Niderlandzka Remeha, będąca częścią grupy BDR Thermea, jest pierwszą na świecie firmą branży grzewczej, która skonstruowała i certyfikowała kocioł kondensacyjny przystosowany do spalania 100% wodoru.

aktualizacja: 2021-11-09 05:49:22

Obecnie kotły zasilane wodorem, produkowane przez firmy z grupy BDR Thermea, funkcjonują już w kilku krajach europejskich.

- W BDR Thermea wspieramy ideę dekarbonizacji ogrzewania oraz wizję globalnej transformacji sektora energetycznego, zmierzającą do popularyzacji zrównoważonych źródeł energii. Dlatego właśnie inwestujemy znaczne środki w rozwiązania, takie jak kotły wodorowe czy pompy ciepła - mówi Bertrand Schmitt, CEO Grupy BDR Thermea.

Grupa BDR Thermea przoduje w rozwoju technologii wodorowych kotłów grzewczych. Od 2019 roku w mieście Rozenburg w Niderlandach jest prowadzony pilotażowy program, obejmujący praktyczne zastosowanie wysokowydajnych kotłów zasilanych w 100% wodorem.

Cały projekt powstał ze wspólnej inicjatywy operatora sieci gazowej Stedin, odpowiedzialnego za produkcję i dostawy wodoru wytwarzanego w sposób zrównoważony, gminy Rotterdam i spółdzielni mieszkaniowej Ressort Wonen. Opracowaniem kotłów zajęło się centrum kompetencyjne BDR Thermea Group w Bassano del Grappa we Włoszech. Pierwsze urządzenia wodorowe zainstalowano w kotłowni w Rozenburgu, obok istniejącego konwencjonalnego kotła na gaz ziemny, co zapewniło mieszkańcom wystarczającą ilość ciepła i ciepłej wody.

Unikalny kocioł domowy na wodór firmy Remeha został zaprezentowany na targach ISH we Frankfurcie w 2018 roku. Obecnie wszystkie nowe wytwarzane przez BDR Thermea kotły gazowe są poddawane procedurze badawczej zakończonej Certyfikatem CE, uwzględniającej między innymi spalanie gazu ziemnego z domieszką 20% wodoru oraz spalanie 100% wodoru.

Co prawda w Polsce kotły wodorowe nie są jeszcze stosowane, jednak już teraz można troszczyć się o środowisko dzięki nowoczesnym urządzeniom grzewczym. BDR Thermea Poland z siedzibą we Wrocławiu oferuje wysokiej jakości, oparte na OZE, ekologiczne rozwiązania: hybrydy, pompy ciepła, kolektory słoneczne, zestawy z panelami fotowoltaicznymi czy rekuperację. Urządzenia marek De Dietrich i Baxi pozwalają spełniać Wymagania Techniczne 2021, stawiane nowo powstającym budynkom. Są też dobrym wyborem w przypadku modernizacji systemu grzewczego, np. z wykorzystaniem dotacji w programie "Czyste Powietrze". W roku 2022 BDR Thermea Poland planuje włączenie do oferty nowych modeli pomp ciepła, w których ma zastosowanie nowoczesny i ekologiczny czynnik R32.

Może cię zainteresować
Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Jak ustalić moc kotła grzewczego? Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Jak działa sterowanie EOS 6? Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Czym można palić w kotle 5. klasy? Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Ile prądu zużywa piec na pellet? Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet?
Zobacz więcej Zwiń
Firma powiązana:
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły