Jakie są zalety wyboru gazowego kotła kondensacyjnego do ogrzewania domu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jakie są zalety wyboru gazowego kotła kondensacyjnego do ogrzewania domu?

Odpowiedź eksperta: Kotły kondensacyjne wyparły z rynku konwencjonalne urządzenia grzewcze zasilane gazem. Mimo to wiele domów wciąż ogrzewanych jest wysłużonymi kotłami starego typu. Za ich wymianą na gazowy kocioł kondensacyjny przemawiają względy ekonomiczne, ekologiczne oraz praktyczne.

aktualizacja: 2019-07-17 07:26:38

Kocioł kondensacyjny do ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystuje nie tylko energię odzyskaną bezpośrednio ze schłodzenia spalin ale także tzw. ciepło utajone, czyli energię odzyskaną z procesu skroplenia pary wodnej zawartej w spalinach. Dzięki temu, spalając taką samą ilość paliwa co konwencjonalne urządzenia gazowe, kotły kondensacyjne przekazują do instalacji grzewczej więcej ciepła.

Nowoczesne kotły kondensacyjne Vitodens firmy Viessmann kontrolują też jakość gazu i automatycznie dostosowują do niego pracę palnika. Zapewniają w ten sposób maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie gazowym, bez względu na jego rodzaj. Przekłada się to na niższe koszty ogrzewania i mniejsze obciążenie środowiska naturalnego.

Kotły kondensacyjne pracują z wysoką sprawnością również w czasie ogrzewania wody użytkowej. Są też przystosowane do współpracy z instalacją solarną, co zapewnia jeszcze niższe koszty ogrzewania c.w.u.

Gazowe kotły kondensacyjne gwarantują także wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia tego typu mają zamkniętą komorę spalania, co eliminuje ryzyko przedostania się spalin do pomieszczenia kotłowni. Urządzenia kondensacyjne Vitodens to również wysoki komfort użytkowania systemu grzewczego, m.in. z uwagi na to, że ich praca może być zdalnie sterowana np. za pomocą smartfona lub tabletu.

Może cię zainteresować
Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Jak działa sterowanie EOS 6? Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Jak ustalić moc kotła grzewczego? Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Ile prądu zużywa piec na pellet? Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? Czym można palić w kotle 5. klasy? Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści
Zobacz więcej Zwiń

Marcin Ponarski
Ekspert
Akademia Viessmann

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image