Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Roboty myjące podłogi - iRobot Scooba 230 oraz iRobot Scooba 390

DLF Sp. z o.o. – autoryzowany importer i dystrybutor produktów lidera w dziedzinie robotyki – amerykańskiej firmy iRobot Corporation – rozszerza w Polsce swoje portfolio produktowe o dwa modele robotów myjących podłogi – iRobot Scooba 230 oraz iRobot Scooba 390.

Roboty myjące podłogi - iRobot Scooba 230 oraz iRobot Scooba 390

iRobot Scooba to pierwszy i jedyny na polskim rynku robot myjący podłogi. Inteligentne urządzenie decyduje o czasie i intensywności zmywania podłóg, pozwalając nam cieszyć się lśniącą, czystą i zadbaną podłogą. W odróżnieniu od tradycyjnych środków i urządzeń, roboty Scooba myją podłogi samodzielnie wykorzystując zaawansowane technologicznie rozwiązania.

iRobot Scooba zawsze używa świeżej wody – brudna jest zasysana z podłogi do specjalnego zbiornika, dzięki czemu nie miesza się z czystą. W rezultacie cała podłoga zostaje oczyszczona z zabrudzeń. Dodatkowo iRobot Scooba używając dedykowanego preparatu myjącego, pozostawia czystą powierzchnię eliminując jednocześnie do 98% znajdujących się na podłodze bakterii.

Nowe iRoboty Scooba wyróżniają się doskonałą jakością użytych materiałów, które w atrakcyjnej formie zamykają najbardziej zaawansowane technologie, zapewniające skuteczność czyszczenia. iRoboty Scooba:

 • czyszczą wszelkiego rodzaju szczelne podłogi twarde, takie jak panele, terakota, wykładzina PCV, marmur, a także drewniane parkiety
 • używają technologii iAdapt Responsive Cleaning – system nawigacji stosowany w robotach militarnych, zapewniający 98% pokrycie mytej powierzchni
 • mają system czujników, dzięki którym robot nie spada z wysokości, omija powierzchnie nienadające się do mycia (np. dywany), sprząta pod meblami i wokół nich (np. nogi krzeseł)
 • wyposażone są w tak zwane Wirtualne Ściany, które wyznaczają granice pracy robota
 • myją podłogi dedykowanym detergentem
Roboty myjące podłogi - iRobot Scooba 230 oraz iRobot Scooba 390

iRobot Scooba 390
Robot przeznaczony do mycia dużych powierzchni. iRobot Scooba 390 podczas jednego cyklu sprzątania, zmywa powierzchnię do 40m2. Charakteryzuje się dużą żywotnością baterii, której moc została zwiększona o 30%, a najnowsze rozwiązania technologiczne zamknięto w nowoczesnej obudowie. Praca robota myjącego opiera się na 4-stopniowym systemie mycia podłóg:

 • Faza 1 - Przygotowanie - wstępnie oczyszcza podłogę, zbiera drobne zabrudzenia
 • Faza 2 - Mycie - używana jest tylko czysta woda z płynem
 • Faza 3 - Szczotkowanie - szczotka delikatnie usuwa brud i bakterie
 • Faza 4 - Usuwanie brudnej wody do osobnego zbiornika.

iRobot Scooba 230
iRobot Scooba 230 to jedyny kompaktowy robot do mycia podłóg dostępny na rynku. W tym roku otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2012. Ten model robota został opracowany, aby zaspokoić zapotrzebowanie na mycie podłóg w ciasnych, trudno dostępnych przestrzeniach jak np. łazienki czy kuchnie. iRobot Scooba 230 pozwala na zmywanie do 14 m2 powierzchni w jednym cyklu sprzątania.

Kompaktowy rozmiar powoduje, że Scooba dostanie się do trudno dostępnych miejsc, w tym przestrzeni pod i wokół szafek, mebli łazienkowych i sanitariatów, gdzie znajdują się instalacje wodno-kanalizacyjne. Jej rozmiar – 9 cm wysokości i 16,5 cm średnicy sprawia, że nowa Scooba jest idealna do mycia powierzchni w małych pomieszczeniach. iRobot Scooba 230 wyposażony jest w  dwukomorowy zbiornik na czystą i brudną wodę. Pracuje według 3-stopniowego procesu mycia podłóg: myje, szczotkuje i zasysa (gumową ssawka) powierzchnię w celu pozbycia się brudu i bakterii.

Prosty demontaż elementów myjących małego robota myjącego Scooba 230 przy regularnej eksploatacji i konserwacji pozwala w prosty i szybki sposób zachować zawsze lśniące i czyste podłogi.

Ceny modeli:
iRobot Scooba 230 – 1299 zł
iRobot Scooba 390 – 1999 zł

Firma powiązana: DLF
aktualizacja: 2012-06-19

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowe listwy w ofercie marki Effector
Nowe listwy w ofercie marki Effector Kolekcja Standard firmy Effector ma nowe listwy i profile: kątownik schodowy z aluminium, wyposażony we wkładkę antypoślizgową oraz listwy ...
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend!
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend! Jednym z najważniejszych trendów przewidzianych zarówno na obecny sezon, jak i przyszłe lata, jest wykańczanie podłóg deskami w niewielkim ...
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze