Budujemy Dom
Instalacje / Pompy ciepła / Aktualności

Ekologiczne pompy ciepła marki Wolf

Ekologiczne pompy ciepła marki Wolf

Rozwiązania przyjazne środowisku oraz inspirowane naturalnymi procesami to jeden z najciekawszych i wartych największego uznania trendów w branży grzewczej. Doskonałym przykładem takich właśnie ekologicznych produktów są wysokoefektywne pompy ciepła firmy Wolf: solankowo-wodne BWS-1 oraz powietrzno-wodne BWL-1.

Dla każdego z nas oczywistym jest stwierdzenie, że w naturze tkwią nieograniczone pokłady energii. Sztuką jest jednak racjonalne i efektywne wykorzystanie zasobów ciepła pochodzącego z wiatru, promieniowania słonecznego czy też w wód geotermalnych. Na szczęście nowoczesne solankowo-wodne i powietrzno-wodne pompy ciepła marki Wolf są w stanie czerpać energię w natury i przekształcać ją w taki sposób, aby służyła do ogrzewania mieszkań oraz wody użytkowej.

 

Co więcej, tego typu urządzenia są całkowicie bezpieczne, nie wydzielają zapachów, ani nie marnują miejsca potrzebnego na składowanie opału. Z uwagi na fakt, że pompy ciepła nie spalają gazu, oleju czy też drewna to nie emitują również dwutlenku węgla, przez co są bardzo przyjazne środowisku naturalnemu. Firma Wolf, jeden ze światowych liderów branży grzewczej, zaleca stosowanie pomp ciepła we wszystkich obiektach mieszkalnych, szczególnie jednak w budynkach nowych i niedawno poddanych termomodernizacji.

Ciepło w zgodzie z naturą

Ekologia, energooszczędność i efektywność to trzy najważniejsze zalety solankowo-wodnych i powietrzno-wodnych pomp ciepła. O ile pierwsza z nich to kwestia zasad, chwalebnej troski o środowisko, a także wymogów unijnych dyrektyw oraz polskiego prawa budowlanego (szczególnie w kontekście certyfikatu efektywności energetycznej budynków), o tyle dwie pozostałe mają realny wpływ na domowy budżet i obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jeżeli chodzi o efektywność omawianych urządzeń to podstawą jej oceny jest współczynnik wydajności cieplnej COP. Opisuje on proporcję pomiędzy wyprowadzoną z urządzenia energią cieplną, a doprowadzoną energią elektryczną w określonych warunkach zewnętrznych (warunki pomiaru według wymagań normy europejskiej EN 14511 lub EN 255).

 

W przypadku solankowo-wodnych pomp ciepła BWS-1 marki Wolf współczynnik ten wynosi do 5, natomiast w pompach powietrzno-wodnych BWL-1: do 4, co jest doskonałym wynikiem, świadczącym o bardzo dużych możliwościach tego typu urządzeń. Warto dodać, że w obu rodzajach pomp temperatura na zasilaniu obiegu grzewczego osiąga wartość do 63°C, a to gwarantuje dokonały komfort termiczny w pomieszczeniach domowych. Co więcej, pompa ciepła BWS-1 pozwala na pokrycie całego zapotrzebowania na energię grzewczą budynku, bez konieczności stosowania innego źródła ciepła. Jeżeli chodzi o pompę BWL-1 to standardowo wyposażona została ona w układ dodatkowego ogrzewania elektrycznego, regulowany elektronicznie w zakresie 1-6 kW.

Idealne dopasowanie to podstawa

Przyjazne środowisku naturalnemu pompy ciepła firmy Wolf należą do najlepszych urządzeń w swojej klasie i nadają się do zastosowania niemal w każdym obiekcie budowlanym. Aby idealnie dobrać urządzenie do własnego domu, konieczna jest jednak staranna analiza zapotrzebowania budynku na energię i ciepłą wodę, a także ocena właściwości samego obiektu oraz przylegającego do niego terenu. Jako że powietrzno-wodne oraz solankowo-wodne pompy ciepła firmy Wolf oferowane są w jedenastu wariantach o zakresach mocy od 6 do 16 kW to wybór najbardziej efektywnego rozwiązania nie powinien nastręczać żadnego problemu.

 

Istotniejszą kwestią, uzależnioną m.in. od wielkości i lokalizacji budynku, jest wybór rodzaju urządzenia. Solankowo-wodne pompy ciepła BWS-1 wykorzystują ciepło pochodzące z gruntu przy pomocy poziomych kolektorów gruntowych lub przy użyciu pionowych sond gruntowych umieszczonych w odwiertach, zatem ich montaż wymaga wcześniejszych prac głębinowych na terenie posesji. Powietrzno-wodne pompy ciepła BWL-1 mogą być natomiast instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W ich przypadku nie ma konieczności wiercenia głębokich otworów w gruncie na sondę lub układanie w glebie gruntowych kolektorów poziomych.

Przyjazne środowisku i użytkownikom

Nowe pompy ciepła firmy Wolf, obok wysokiej efektywności energetycznej, charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, niskim poziomem emisji dźwięków oraz łatwym montażem i przyjazną obsługą. Cicha praca jest szczególnie warta podkreślenia w przypadku pomp powietrzno-wodnych, ponieważ tego typu urządzenia zwykle kojarzą się z dużym hałasem.

 

W urządzeniu BWL-1 firmy Wolf zastosowano jednak sprężarkę czynnika chłodniczego, posiadającą podwójne odprzężenie drgań oraz sterowane bezstopniowo wentylatory powietrza, zatem jego praca jest niemal bezszelestna. Dźwięk mierzony w odległości 10 m od urządzenia wynosi mniej niż 27 dB (A), a samo uruchomienie pompy (dzięki regulowanemu elektronicznie systemowi miękkiego startu) również jest bardzo ciche. Wszystko to sprawia, że urządzenia marki Wolf są przyjazne nie tylko środowisku, ale także użytkownikom.

 

Więcej informacji na temat nowych pomp ciepła firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl

Firma powiązana: Wolf - Technika Grzewcza
aktualizacja: 2015-05-18

Dodaj komentarz

Inteligentny System Grzewczy NIBE - 100% energii odnawialnej
Inteligentny System Grzewczy NIBE - 100% energii odnawialnej Inteligentny system NIBE, składa się powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT, rekuperatora NIBE ERS i zestawu fotowoltaicznego NIBE PV i jest ...
Inteligentny System Grzewczy NIBE nagrodzony ZŁOTY MEDALEM MTP 2018 w Poznaniu
Inteligentny System Grzewczy NIBE nagrodzony ZŁOTY MEDALEM MTP 2018 w Poznaniu Inteligentny system grzewczy NIBE, składa się powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT, rekuperatora NIBE ERS i zestawu fotowoltaicznego NIBE PV ...
Logatherm WLW - nowe powietrzne pompy ciepła Buderus
Logatherm WLW - nowe powietrzne pompy ciepła Buderus Pompy ciepła Logatherm WLW196i AR zapewniają efektywne ogrzewanie poprzez wykorzystanie naturalnego źródła energii: ciepła z naszego otoczenia. ...

Instalacja powietrznej pompy ciepła z istniejącym kotłem olejowym

Przedstawiamy przykładowy schemat instalacji powietrznej pompy ciepła z istniejącym kotłem olejowym jako szczytowe źródło grzewcze. Powietrzna pompa ciepła umożliwia w tym przypadku obniżenie kosztów ogrzewania do 60% przy jednocześnie niskim koszcie instalacji. 

topowe produkty

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? Ogrzej dom minimalnym kosztem

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? NIBE dzieli się swoim rozwiązaniem, które pozwoli ogrzać dom minimalnym kosztem.
Najbardziej znane marki
Pompy ciepła - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze