Budujemy Dom

Pompa ciepła serii PCWB firmy Hewalex

Artykuł na: minutę

Wielu właścicieli domowych basenów sezonowych przekonało się, że nawet przy upalnej pogodzie woda w nich długo pozostaje zimna, a sezon kąpielowy ogranicza się czasem do kilkunastu letnich dni. Prostym rozwiązaniem może być tu zastosowanie pompy ciepła firmy Hewalex serii PCWB.

Pompa ciepła serii PCWB firmy Hewalex

Pompa ciepła serii PCWB jest specjalnie przystosowana do bezpośredniego podgrzewania wody basenowej. Oferowany zakres mocy od 4,5 do 26 kW pozwala podgrzewać wodę zarówno w małych basenach ogrodowych jak i większych o powierzchni rzędu 100 m2.

Pompy ciepła serii PCWB to sprawdzone w wieloletniej praktyce urządzenia, objęte aż 4-letnią gwarancją producenta. Wymiennik ciepła wykonany jest ze stali tytanowej. Urządzenie jest łatwe do samodzielnego demontażu, aby po sezonie przechować je w zamkniętym pomieszczeniu.

Sprężarka rotacyjna lub spiralna (od 22 kW) oprócz trwałości i cichej pracy pomaga uzyskiwać wyjątkowo wysoką efektywność COP aż do 6,6 (6,6 kW ciepła z 1 kW energii). Godzina pracy pompy PCWB 4,5 kW to zwykle wydatek nie większy niż 50 gr.


Więcej informacji: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-basenowe-wbr/

aktualizacja: 2018-04-27

Dodaj komentarz

Zasobnik do pomp ciepła SWPC Thermo Magnum
Zasobnik do pomp ciepła SWPC Thermo Magnum Firma Kospel wprowadziła do oferty wymiennik SWPC Termo Magnum. Zbiornik wyposażony został w bardzo dużą wężownicę, której powierzchnia ...
Zielona-eskadra.pl w nowej odsłonie! Podpowiadamy, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu!
Zielona-eskadra.pl w nowej odsłonie! Podpowiadamy, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu! Zielona-eskadra.pl podsuwa kilka sposobów na to, by zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jako portal promujący ekologiczne rozwiązania techniczne ...
Pompa ciepła NIBE z podwójnym dofinansowaniem
Pompa ciepła NIBE z podwójnym dofinansowaniem Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwią redukcję zużycia konwencjonalnej energii na cele grzewcze o 80%, czyli o tyle obniżają rachunki. ...

Jak doprowadzić powietrze do pompy ciepła?

Jak najlepiej doprowadzić powietrze do pompy ciepła? Czy kolektor poziomy można zastosować pod budynkiem w warstwie piasku stabilizowanego pod posadzką parteru? Doprowadzenie powietrza z czerpni tuż przy budynku. 

polecane produkty i technologie

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? Ogrzej dom minimalnym kosztem

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? NIBE dzieli się swoim rozwiązaniem, które pozwoli ogrzać dom minimalnym kosztem.
Najbardziej znane marki
Pompy ciepła - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".