Rolety zewnętrzne w parterowym domu za 10 000 zł

Lilianna Jampolska
Lilianna Jampolska
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Rolety zewnętrzne w parterowym domu za 10 000 zł

Codziennie korzystamy z rolet. Funkcja przeciwsłoneczna jest nie do przecenienia! Przekonaliśmy się również, że rolety dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz. Fajna rzecz to możliwość nie opuszczania ich do samego końca - mówią Karolina i Paweł, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy rolety użytkują od lutego 2017 r.

aktualizacja: 2022-06-07 09:18:08

Parametry domu: parterowy, powierzchnia 165 m2.

Rolety zewnętrzne:

  • Podtynkowe, 13 szt. Pancerz z aluminiowych lameli o szer. 40 mm, ocieplonych pianką PU. Prowadnice o szer. 6 cm. Skrzynki ze stali ocynkowanej o wys. 20 cm, w kształcie kwadratu.
  • Klapa rewizyjna umieszczona na zewnątrz, od dołu skrzynki.
  • Sterowanie - elektryczne, przewodowe, przy pomocy łączników na ścianie. Osobne sterowanie każdą roletą.

Montaż: razem z oknami, trwał 2 dni.

Decyzja: Paweł - Już fazie projektowania parterowego domu zaplanowałem rolety zewnętrzne na wszystkich oknach. Głównie zależało mi na termoizolacji i ochronie pomieszczeń przed gorącem i mrozem - na działce nie ma drzew i słońce silnie operuje. Nie bez znaczenia jest funkcja utrudniająca włamanie oraz pełna lub częściowa separacja wnętrz od otoczenia. Wybrałem wersję podtynkową, bo skrzynki są dobrze ocieplone i zakryte tynkiem. Od pomieszczeń dzielą je nadproża okienne, które wygłuszają pracę silników rurowych napędu i ruchomego pancerza.

Zamierzam w niedalekiej przyszłości włączyć sterowanie roletami w inteligentną automatykę domową, dlatego na razie zastosowałem tańsze sterowanie przewodowe z klawiszami, a nie droższe radiowe z pilotami. Rolety zamówiłem razem z przeszkleniami, w jednej firmie. Chciałem, żeby wyglądały jak zgrana para - ramy okien i rolety mają identyczną kolorystykę. Producent precyzyjnie dopasował rozmiary skrzynek podtynkowych do różnych rozmiarów pancerzy.

Może cię zainteresować
Czy okna mogą otwierać się na zewnątrz? Co to jest szkło ornamentowe? Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz Lekkie konstrukcje z drewna klejonego z powłoką PVC Jak przestawić okna na tryb letni/zimowy? Rolety zewnętrzne w nowo projektowanym budynku - co powinniśmy o nich wiedzieć? Czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych? Metamorfoza drzwi wejściowych metodą DIY Jakie są wady i zalety okien nieotwieranych typu FIX? Jak myć żaluzje fasadowe? LINEAR - okna dla ambitnych realizacji Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły Wyłazy dachowe - jaki model wybrać? Okna na straży bezpieczeństwa Jak zamontować drzwi techniczne? Jak zapobiegać kondensacji pary wodnej na oknach dachowych? Skąd się bierze popularność ościeżnic stalowych? Co zrobić gdy drzwi balkonowe się nie domykają? Dlaczego warto zdecydować się na stolarkę pozbawioną progów? Proste i szybkie w obsłudze kraty rolowane - rodzaje, montaż Okna i drzwi w 2024 roku. Jakie trendy będą obowiązywały? Czy istnieją okna przez które nie widać wnętrza? Jak zasłonić okna na parterze? Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować? Wianki okolicznościowe i inne ozdoby do dekoracji drzwi. Przewodnik kreatywnego dekorowania Energooszczędność i Koalicja Termomodernizacji Ile kosztuje moskitiera na okno balkonowe? Jaki jest proces produkcji szyby zespolonej? Co daje anodowanie aluminium? Pora na nowe okna. Jak przygotować się do wymiany okien w domu i zrealizować ją krok po kroku? Jak przebiega szczelny montaż okien w technologii Soudal Window System? Ile powinno być od okna do sufitu? Na jakiej wysokości umieścić okno? Co to za kolor Winchester? Markizy wolnostojące - zamień ogórd lub taras na miejsce urlopowego wypoczynku Jak włączyć czytnik linii papilarnych? Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW. Nowy standard na nowe czasy Jakie okna wybrać od południa, jakie od północy? Jakie parametry decydują o bezpieczeństwie zapewnianym przez zamki i wkładki? Jakie okna przesuwne wybrać?
Zobacz więcej Zwiń
Pancerz aluminiowy
Pancerz aluminiowy z obu stron ma kolor grafitowy, identyczny jak ramy okien.
Na narożnym oknie założono dwie rolety
Na narożnym oknie założono dwie rolety. Skrzynki podtynkowych osłon są dobrze ocieplone i zakryte tynkiem, w ich dolnej części widoczna jest jedynie klapa rewizyjna.

Rolety zewnętrzne w parterowym domu - rady i przestrogi:

  • Specjalnie zamówiłem okna i rolety u dystrybutora, którego firma znajduje się kilkanaście kilometrów od mojego domu. Bez zwłoki przyjeżdża na każde wezwanie, np. wymienił jeden silnik napędu rolet, który był fabrycznie uszkodzony, a po położeniu tynków i posadzki na tarasie - wyregulował docisk pancerzy. Podczas montażu na etapie budowania trudno jest wszystko docelowo ustawić. Dla upewnienia się, czy inteligentne sterowanie osłonami będzie zgodne z moimi oczekiwaniami, w puszce elektrycznej sprzężonej z jedną z rolet zamontowałem niezbędny mały moduł. Roleta pracuje z nim super, więc dokupię kolejne 12 modułów, każdy kosztuje 200 zł. Wkrótce będziemy mogli z żoną operować osłonami z telefonów i komputerów, spiąć je z alarmem, symulować obecność domowników itd.

  • Karolina - Codziennie korzystamy z rolet. Funkcja przeciwsłoneczna jest nie do przecenienia! Ostatnie lato było gorące i opuszczanie osłon powodowało, że szyby w oknach się nie nagrzewały. To z kolei przekładało się na komfortową temperaturę wnętrz - to ważne przy małych dzieciach. Przekonaliśmy się również, że rolety dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz. Fajna rzecz to możliwość nie opuszczania ich do samego końca. Dzięki szczelinie widzimy z mężem, czy jest już jasno. Budzenie się w czarnej "puszce" jest niekomfortowe. Wygodę daje narożne okno z dwoma osłonami i oddzielnymi napędami. Możemy opuścić jedną od nasłonecznionej strony, nie zaciemniając kompletnie pomieszczenia.
Roletami steruje się elektrycznie i oddzielnie, przy pomocy łączników klawiszowych.

Koszty zakupu rolet zewnętrznych z napędem do parterowego domu:

  • rolety z elektrycznym napędem i montażem 10 000 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Lilianna Jampolska
Lilianna Jampolska

Od ponad dwudziestu lat w przystępny sposób opisuje domy i ogrody Czytelników. Współpracowała z kilkoma znanymi poradnikami budowlanymi. Jest autorką tekstów i zdjęć. W wolnych chwilach z przyjemnością zajmuje się własnym ogrodem.

Metodą permakulturową uprawia w nim zarówno rośliny ozdobne, jak i zioła, warzywa itp. Amatorsko interesuje się architekturą, ogrodnictwem, ornitologią, sportem, filmem. Uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i miejsca. Jeżeli potrzebuje wypocząć, najchętniej wyjeżdża nad morze, poza sezonem wakacyjnym.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!