Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Prysznic z hydromasażem - doświadczenia użytkowników

Interesował nas tylko prysznic z hydromasażem z uwagi na saunę. Oba urządzenia miały się po prostu uzupełniać. - mówią Kasia i Paweł, Czytelnicy Budujemy Dom.

Parametry: dom 256 m2; pomieszczenie z sauną i prysznicem 30 m2; wentylacja grawitacyjna; zasobnik c.w.u.150 l; woda z wodociągu z odprowadzeniem do kanalizacji; 4 użytkowników.

Parametry urządzeń z hydromasażem: szklana kabina prysznicowa z brodzikiem (80 x 90 cm), panel hydromasażowy z aluminium i drewna wenge, wysokość 160 cm; dysze z masażem igiełkowym (2 × 24 szt.), obrotowe dysze natrysku górnego, słuchawka prysznicowa, bateria termostatyczna z zabezpieczeniem przed poparzeniem; sterowanie manualne temperatury.

Decyzja: powiększyliśmy garaż i w pomieszczeniu nad nim zorganizowaliśmy zaplecze z pralnią i suszarnią oraz domowym spa. Przylega do "normalnej" łazienki, w której mamy zwykłą wannę i dwie umywalki. Domowe spa składa się z sauny fińskiej i kabiny prysznicowej z hydromasażem.

Interesował nas tylko prysznic z hydromasażem z uwagi na saunę. Oba urządzenia miały się po prostu uzupełniać. Sześć lat temu, kiedy wykańczaliśmy dom, odradzono nam hydromasaż w wannie. Wanny z funkcją osuszania przewodów były bardzo drogie. Woleliśmy prysznic z podstawową funkcją masowania, bez wymyślnych dodatków typu radio, oświetlenie itp.

Kabina prysznicowa szklana, prostokątna, z brodzikiem i panelem podtynkowym stoi przy ścianie Prysznic z hydromasażem kupiono ze względu na saunę. W pomieszczeniu obok znajduje się łazienka z wanną
Kabina prysznicowa szklana, prostokątna, z brodzikiem i panelem podtynkowym stoi przy ścianie Prysznic z hydromasażem kupiono ze względu na saunę. W pomieszczeniu obok znajduje się łazienka z wanną

Rady i przestrogi:

Panel z aluminium i drewna ma 48 dysz i regulowaną głowicę
Panel z aluminium i drewna ma 48 dysz i regulowaną głowicę
 • Prysznic ściśle związany z sauną zupełnie wystarcza. Po saunie daje możliwość schłodzenia się i masażu. Z sauny i hydromasażu korzystamy tylko weekendowo, bo w tygodniu brakuje na to czasu. Oglądaliśmy wiele paneli hydromasażu i ostatecznie zdecydowaliśmy się na prosty panel z manualnym sterowaniem. Elektronika ma prawo się zepsuć, natomiast ręczne ustawienia działają długo i bezawaryjnie. O to nam głównie chodziło.

  Wykańczając dom, zastosowaliśmy regułę kupowania w miarę prostego sprzętu, ale dobrej jakości, by nie trzeba było go szybko wymieniać. Reguła bardzo się sprawdza. Zainwestowaliśmy w szklaną kabinę i akrylowy brodzik dobrych zachodnich firm. Panel można łatwo wymienić, kabinę i brodzik – nie.

 • Jak dotąd, nie brakuje nam wanny z hydromasażem. Do jej zakupu zraziły nas argumenty higieniczne. Wiedzieliśmy, że będziemy jej używać okazjonalnie, więc nie było sensu inwestować kilkunastu tysięcy złotych w model z funkcją osuszania. Oprócz dezynfekcji, osuszanie przewodów i spodniej komory wanny jest kluczowe w utrzymaniu czystości!

 • Mamy małe dzieci, dlatego liczyła się dla nas funkcja regulowania temperatury wody i zabezpieczenie przed poparzeniem. Często korzystamy z możliwości kontrolowania natężenia strumienia wody. Ciśnienie wody pozwala na to. Na dyszach osadza się osad z wody (nie mamy filtrów). Do jego usunięcia stosujemy środki w sprayu. Zasobnik na c.w.u. wystarcza do kąpieli i prysznica (oczywiście nie równocześnie).

 • Kasia: przynajmniej raz w tygodniu używam dysz z masażem igiełkowym oraz natrysku górnego, natomiast Paweł woli przy kąpieli stosować słuchawkę. Masaż igiełkowy go szczypie. Dla mnie jest przyjemny.

 • Wiele urządzeń do dwóch łazienek oraz dla zaplecza spa kupowaliśmy w jednym punkcie sprzedaży. Negocjowaliśmy ceny. Za kabinę i brodzik zapłaciliśmy 1000 zł mniej.

Koszty: kabina prysznicowa Huppe z brodzikiem Villeroy & Boch – 4600 zł; panel z hydromasażem – 1600 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-04

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze