Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem służy tylko do hydromasażu!

Po 5 latach użytkowania urządzeń z hydromasażem mam jedną konkluzję – używamy ich rzadko (głównie w weekendy albo rzadziej), nie wykorzystując większości funkcji i rozwiązań technicznych. Niektórzy ludzie nie wiedzą, że wanna z hydromasażem służy tylko do... hydromasażu - mówi Tomasz, członek Klubu Budujących Dom.

Parametry: dom 206 m2; łazienka 17 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu, odprowadzenie do kanalizacji; zasobnik c.w.u. 200 l; 2 użytkowników (syn ma własną łazienkę).

Parametry urządzeń z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym, dwuosobowa, 180 x 85 cm; producent Koło; sterowanie elektroniczne (3 automatyczne programy), automatyczna dezynfekcja, podgrzewanie wody, system osuszania, masaż pulsacyjny. Kabina prysznicowa narożna, szklana, bez brodzika; panel aluminiowy, producent Deante: kaskada wodna, 8 regulowanych manualnie dysz z masażem normalnym.

W małżeńskiej łazience obok prysznica znajduje się wanna Kabina natryskowa ze szkła, bez brodzika nie tworzyła kompletu z panelem hydromasażowym
W małżeńskiej łazience obok prysznica znajduje się wanna Kabina natryskowa ze szkła, bez brodzika nie tworzyła kompletu z panelem hydromasażowym

Decyzja: wannę z hydromasażem kupiliśmy dla relaksowania się po tygodniu pracy. Nie decydowały o tym względy zdrowotne, tylko możliwość rozmasowania mięśni i odstresowania się. Kończąc swój pierwszy w życiu dom, uznaliśmy że warto mieć takie urządzenie.

Zakup panelu prysznicowego z hydromasażem był zupełnie niezaplanowany. Po prostu spodobał się nam i miał niezbyt wysoką cenę. Stwierdziliśmy, że może się przydać podczas krótszej kąpieli. Nie tworzył kompletu z kabiną prysznicową. Kupiliśmy go w hipermarkecie budowlanym, ale kabinę i wannę w renomowanym punkcie sprzedaży. Zakup takich urządzeń "w firmie Krzak" jest ryzykowny.

Wanna z hydromasażem obudowana została płytkami ceramicznymi. Brakuje w niej zagłówków
Wanna z hydromasażem obudowana została płytkami ceramicznymi. Brakuje w niej zagłówków

Rady i przestrogi:

 • Po 5 latach użytkowania urządzeń z hydromasażem mam jedną konkluzję – używamy ich rzadko (głównie w weekendy albo rzadziej), nie wykorzystując większości funkcji i rozwiązań technicznych.

  Niektórzy ludzie nie wiedzą, że wanna z hydromasażem służy tylko do... hydromasażu. Przed wejściem do niej myjemy się pod prysznicem. Mimo tego, w kolejnym domu również zastosowalibyśmy taką wannę, bo rzeczywiście relaksuje.

 • W zasadzie prysznic służy nam tylko do zwykłego mycia się ze słuchawką. Jeszcze ani razu nie skorzystałem z dysz masujących. Od czasu do czasu używam kaskady górnej. Można powiedzieć, że urządzenie masujące pod prysznicem jest zbędne!

  Słuchawka zepsuła się po dwóch latach. Nowa ma kilka regulowanych strumieni. Woda pozostawia na dyszach prysznica osady, z kaskady nawet niekiedy przestaje płynąć.

 • Płyn do dezynfekcji zalecany przez firmę Koło nie jest łatwo dostępny! Trudno w to uwierzyć.

 • Mieszkamy na skraju wsi i na końcu ulicy. Ciśnienie wody nie jest tak dobre, jak w poprzednim mieszkaniu w bloku, ale nie utrudnia kąpieli pod prysznicem. Jedynie dłużej napełnia się wanna.

 • Elektryczne podłączenie wanny wykonywał pracownik "firmowy" producenta. Było to konieczne do uzyskania gwarancji na wannę. Resztę prac (w tym obudowę wanny) przeprowadziła firma, która wykańczała dom.

 • Polecamy funkcję osuszania. Dmuchawa trochę hałasuje, ale można to wytrzymać. Na szczęście, nie zamówiliśmy nęcących klientów dodatkowych opcji, typu oświetlenie, radio, aromaterapia. Są kosztowne. Brakuje nam zagłówków (zastępujemy je złożonymi w kostkę ręcznikami) oraz dysz do masowania karku.

Koszty: wanna z hydromasażem (bez obudowy) 13 000 zł; kabina prysznicowa – 4000 zł; panel z hydromasażem – 1200 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-11

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

podobnie jak ty rzadko używam dysz pod prysznicem (może 2 razy na m-c)wannę mam "normalną"- ale nie o tym chciałem napisać. Po 3 latach mieszkania doszedłem do wniosku że w domach z rozwinięta armaturą (bicze, masujące wanny, lodówki z kostkarkami itp. koniecznie należy montować ...

Gość domo

21 Lut 2014, 08:13

W moim wypadku jest odwrotnie ... dysze natryskowe mam w 2 łazienkach i używam ich przy każdym prysznicu ... teraz nei wyobrażam sobie prysznica bez nich ...

Gość v

20 Lut 2014, 15:08

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze