Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem musi być funkcjonalna, a nie do zabawy

Celowo nie dokupiłam akcesoriów typu radio, bo dla mnie wanna z hydromasażem musi być funkcjonalna, a nie do zabawy. W praktyce najpotrzebniejsze są automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania wanny po kąpieli - mówi Agnieszka, Członkini Klubu Budujących Dom, która wannę z hydromasażem użytkuje od 10 lat (obecny model od 2 lat).

Narożna wanna z masażem wodno-powietrznym i chromoterapią
Narożna wanna z masażem wodno-powietrznym i chromoterapią

Parametry łazienki: z wanną 8 m2, z prysznicem 8 m2; wentylacja grawitacyjna; c.w.u. w zasobniku o poj. 150 l ogrzewana kondensacyjnym kotłem na gaz z sieci; woda ze studni z odprowadzeniem do szamba.

Parametry urządzeń z hydromasażem:

 • Wanna – z akrylu, z masażem wodno-powietrznym, pulsacyjnym i chromoterapią (jednopunktowe, wielokolorowe oświetlenie LED). Wyposażenie – funkcja automatycznej dezynfekcji i osuszania instalacji; elektroniczny sterownik. Bez akcesoriów. 

 • Panel prysznicowy z hydromasażem – z hartowanego szkła, dł. 160 cm. Wyposażenie – 3 dysze z masażem igiełkowym, manualne sterowanie temperaturą i siłą masażu.

Liczba użytkowników: 2 dorosłe osoby.

Decyzja: w poprzednim domu z chęcią używałam wanny z jacuzzi, bo unikam publicznych kąpielisk. Dawała skuteczny relaks po dniu pracy. Nowy dom również zaopatrzyłam w hydromasaż, ponieważ poprzednia wanna była bezawaryjna. Sprawdził się jej producent i serwis oraz wysokiej jakości materiały z których została wykonana.

Już nie potrzebuję czteroosobowej wanny jacuzzi, dlatego w tej samej firmie wybrałam model o mniejszej pojemności i z innymi funkcjami. W praktyce najpotrzebniejsze są automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania wanny po kąpieli. Wanna jest nieduża, dlatego nie mam modelu z podgrzewaniem wody. Kupiłam natomiast wersję z chromoterapią i możliwością kąpieli z zapachowymi olejkami. Kierowałam się głównie chęcią osiągnięcia przyjemnego nastroju podczas masażu.

Celowo nie dokupiłam akcesoriów typu radio, bo dla mnie wanna musi być funkcjonalna, a nie do zabawy. Z akcesoriami wanna byłaby droższa. Postawiłam natomiast na wysokiej jakości materiały i doświadczonego producenta. Model wybrałam w specjalistycznym salonie, ale zamówiłam go przez Internet. Wielkość wanny dopasowałam do powierzchni łazienki. W trakcie budowy domu od razu przygotowałam dla wanny w prywatnej łazience odpowiednią instalację elektryczną. Wannę i prysznic zamontowali hydraulicy.

Dla właścicielki najważniejsze były funkcje automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania wanny, a nie dodatkowe akcesoria, tj. radio i relingi W drugiej łazience umieszczono kabinę z panelem do hydromasażu Panel z hartowanego szkła ma regulowane 3 dysze do masażu igiełkowego i regulowaną deszczownicę
Dla właścicielki najważniejsze były funkcje automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania wanny, a nie dodatkowe akcesoria, tj. radio i relingi W drugiej łazience umieszczono kabinę z panelem do hydromasażu Panel z hartowanego szkła ma regulowane 3 dysze do masażu igiełkowego i regulowaną deszczownicę

Wanna z hydromasażem - porady i przestrogi:

 • Nie wahałam się kupić wanny i prysznica z hydromasażem, bo dowiedziałam się w urzędzie gminy, że na mojej ulicy szybko ruszy budowa miejscowego wodociągu i kanalizacji. Od 2 lat czerpię wodę z własnej studni i odprowadzam ścieki do szamba, ale wyczekiwane sieci lokalne są już niemal pod moim domem, co jest dla domowego budżetu świetną perspektywą – koszty kąpieli spadną i będę mogła częściej korzystać z wanny. Masaże w wannie biorę raz w tygodniu, nalewając ok. 80–100 l wody. Opróżniam szambo co 3–4 tygodnie, każdorazowo za 248 zł.

  Z uwagi na hydromasaż, uzdatniam studzienną wodę filtrem mechanicznym i kolumną odżelaziającą, ale wanna ma też własne filtry. Dysze nie zarastają kamieniem, więc wanna jest łatwa w pielęgnacji. Dezynfekuję ją raz w miesiącu.

  Zdecydowanie bardziej wolę brać kąpiel z masażem w wannie. Prysznic jest urządzeniem praktycznym, ale uzupełniającym. Chętnie korzystam z chromoterapii. Ponieważ używam masażu powietrznego, kupuję specjalne niepieniące się płyny do kąpieli. Nie brakuje mi funkcji podgrzewania wody.

 • W markecie budowlanym wybrałam wysokiej jakości panel z hydromasażem. Oprócz regulowanych dysz do masażu, ma regulowaną deszczownicę, co polecam. Raz w miesiącu myję panel środkiem odkamieniającym. Funkcję masażu pod prysznicem włączam raz w tygodniu.

Wanna z hydromasażem - koszty:

 • wanna 5000 zł; 
 • panel prysznicowy 2700 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-11

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

witam jaki model jest tej wanny?

Gość iwona1103

19 Mar 2015, 16:39

Jak można wykąpać się w 80l wody? Przecież to będzie około 10cm wody. Nawet po wejściu do wanny poziom wody wzrośnie (zależnie od tuszy użytkownika) najwyżej do kilkunastu cm, a siedzenia w kałuży wody kąpielą raczej nazwać nie można. Chyba się Pani coś pomyliło...

Gość kuba

16 Lis 2014, 18:38

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze