Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Kupiliśmy wannę z hydromasażem za pół ceny, bo nie miała obudowy

Kupiliśmy wannę z hydromasażem bez fabrycznej obudowy, bo sprzedawca odesłał ją do fabryki i zaproponował połowę pierwotnej ceny. Obudowę zrobiliśmy we własnym zakresie z płyty meblarskiej. Jest wsunięta pod rant wanny i ma nóżki - mówi Justyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która wannę z hydromasażem użytkuje od 2014 r.

Kupiliśmy wannę z hydromasażem za pół ceny, bo nie miała obudowy

Łazienka rodzinna: 6 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana ze studni i uzdatniana rozbudowaną stacją filtrów; odprowadzana do kanalizacji zbiorczej. C.w.u. w zasobniku o poj. 300 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci oraz płaskie kolektory słoneczne.

Wanna z hydromasażem:

 • Wodnym i powietrznym; z akrylu, wymiary 90 x 190 x 46 cm, pojemność 200 l. 
 • Wyposażenie – wlewka wody, wyciągany prysznic, panel sterujący.

Decyzja: oboje z mężem mamy kłopoty z kręgosłupem, więc w rodzinnej łazience postanowiliśmy zamontować wannę z hydromasażem, abyśmy mogli w niej od czasu do czasu poleżeć i rozluźnić mięśnie. Stwierdziliśmy, że wanna nadaje się do naszego nowo postawionego domu, bo wyposażyliśmy go w instalację solarną z płaskimi kolektorami. Dzięki niej przez wiele miesięcy w roku podgrzanie wody do kąpieli nie będzie kosztowne.

Na początku planowaliśmy małą wannę, ale ostatecznie wybraliśmy większą, z tym że niecka zwęża się przy dnie, przez co wlewamy do niej mniej wody, a kąpiel mogą brać dwie osoby na raz. Kupiliśmy ją bez fabrycznej obudowy, bo sprzedawca odesłał ją do fabryki i zaproponował połowę pierwotnej ceny. Obniżył dla nas cenę, bo w tej samej hurtowni kupiliśmy wszystkie inne elementy białego montażu.

Panel sterujący jest rozbudowany i daje wiele wariantów podczas hydromasażu.
Panel sterujący jest rozbudowany i daje wiele wariantów podczas hydromasażu.

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

 • Hydromasażu zażywamy średnio raz w miesiącu i nie przesiadujemy w wannie nie wiadomo jak długo, zwykle do 30 minut. To wystarcza, żebyśmy poczuli ulgę w kręgosłupie. Odrzuciliśmy modele, które podgrzewają wodę. Mając kolektory słoneczne i duży zasobnik c.w.u., do niecki nalewamy gorącą wodę i ewentualnie czekamy aż ostygnie. Temperaturę wody pokazuje panel sterujący. Zrezygnowaliśmy również z automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania – wanny z tymi funkcjami są drogie. Manualna dezynfekcja nie jest uciążliwa, bo wymaga tylko wlania specjalnego środka do wody i naciśnięcia dwóch przycisków. System robi resztę sam.

  Pracujące dysze trochę hałasują, ale nie przeszkadzają w relaksowaniu się. Na panelu sterującym, który znajduje się w dogodnym miejscu, możemy regulować siłę masażu, włączać wszystkie dysze, albo je indywidualnie dobierać. Dysze powietrzne w dnie zapobiegają ślizganiu się podczas kąpieli. Niecka jest wygodnie wyprofilowana i nie wymaga zagłówków.

 • Wannę zamontowali hydraulik i elektryk, czyli fachowcy, którzy wykonali w całym budynku te instalacje. Wanna podpięta jest pod osobny obwód elektryczny, który ma w skrzynce elektrycznej własny wyłącznik i niezbędne zabezpieczenia przed porażeniem prądem. Niektórzy kupujący wannę z hydromasażem nie wiedzą o takim wymogu.

  W starszych remontowanych domach dorobienie obwodu może wymagać kucia ścian. U nas montaż wanny odbył się bezproblemowo, podczas wykańczania nowiutkiej łazienki. Obudowę zrobiliśmy we własnym zakresie z płyty meblarskiej. Jest wsunięta pod rant wanny i ma nóżki. Można ją łatwo zdjąć. Z wanną nic złego się nie dzieje, ale zamierzamy wkrótce poddać ją fachowemu przeglądowi.

Wanna z hydromasażem - koszty:

 • wanna z hydromasażem 7200 zł; 
 • płyn dezynfekujący 100 zł (wystarcza na 15–20 dezynfekcji).

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Niecka wanny, z wygodnie wyprofilowanymi ścianami, zwęża się w stronę dna.

aktualizacja: 2017-08-02

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Możecie zgłosić tego newsa do konkursu "Najgłupszy tytuł roku 2017".

Gość salomon

16 Maj 2017, 14:17

do pani Lilianny Jampolskiej - proszę o podanie producenta wanny na adres mk501@wp.pl Pozdrawiam

Gość Mirek

06 Maj 2017, 21:28

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze