Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Porady ekspertów

Jakiego masażu możemy oczekiwać w domowym centrum wellness?

Odpowiedź eksperta: Hydromasaż, czyli kąpiel, podczas której strumienie wody lub pary pod ciśnieniem masują ciało - relaksują, dają uczucie odprężenia i lepsze samopoczucie, a także leczą.

Jakiego masażu możemy oczekiwać w domowym centrum wellness?

W dostępnych rozwiązaniach technicznych stosowane są przede wszystkim trzy rodzaje hydromasażu: wodny, wodno-powietrzny oraz powietrzny.

Masaż wodny jest najbardziej klasyczny - ani delikatny, ani zbyt intensywny. Pobudza i poprawia ukrwienie skóry. Jest szczególnie polecany przy dolegliwościach mięśniowych. W takim urządzeniu woda krąży w układzie zamkniętym, a jej przepływ wymuszony jest przez pompę i kierowany w stronę dysz (zwanych potocznie jetami), rozmieszczonych w wannie, kabinie lub na panelu. Stamtąd, pod ciśnieniem, woda kierowana jest na określone punkty ciała.

HydromasażJeśli do wody dopływającej do dyszy dołączymy powietrze, otrzymamy bardziej intensywny masaż wodno-powietrzny. Pompa wodna pobiera wodę przez ssak, a następnie wtłacza ją z powrotem do wanny przez dysze. Dmuchawa zaś kieruje powietrze do kanałów powietrznych. Dzięki zasysanemu powietrzu, przy tej samej ilości wody, uzyskuje się efekt zwiększenia siły strumienia wylatującego z dysz. Jest to najbogatsza wersja masażu, gdyż ciało masowane jest ze wszystkich stron.

Najdelikatniejszą odmianą masażu jest masaż powietrzny, zwany też perełkowym. Przy tym typie masażu powietrze może być wtłaczane w postaci drobnych pęcherzyków przez dysze lub przez perforowane dno wanny.

Nowym rodzajem masażu jest masaż falami ultradźwiękowymi. Ultradźwięki mają częstotliwość bezpieczną dla zdrowia. Podczas masażu wnikają one głęboko do wnętrza ciała, aż do warstw tkanek podskórnych i powodują kurczenie i rozszerzanie komórek. Taki masaż poprawia elastyczność tkanek i zapobiega nieestetycznym zmianom naskórka (np. cellulitisowi).

Na koniec wypada jeszcze dodać, że chociaż hydromasaż jest zalecany dla zdrowia, to muszą z nim uważać osoby z nadciśnieniem i chorobami serca. W takich wypadkach dobrze jest zasięgnąć opinii lekarza.

Redakcja BD
fot. otwierająca: L. Jampolska

 

aktualizacja: 2017-08-21

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze