Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2010

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy pokój dziecka

Wiadomo: dziecko wprowadza do domu własne porządki. Zresztą, czy to aby odpowiednie słowo? Na szczęście nad tym radosnym chaosem daje się zapanować. Metodycznie, lecz przede wszystkim z miłością i wyobraźnią. Mały dziecięcy świat bardzo ich potrzebuje!

Ponad podziałami

Urządzamy pokój dziecka
(fot. Greinplast)
Swój nowy dom urządzamy z pietyzmem i rozwagą; wertujemy katalogi, dobieramy materiały, próbki tkanin i kolorów, dopinamy wszystko na ostatni guzik. A gdy każdy szczegół jest już dopracowany, w domu pojawia się dziecko – i wtedy zaczyna się zabawa! Ubranka, które suszą się wszędzie, bo kupiliśmy ich za dużo. Krzesełka do karmienia, bujaczki, później rowerki i hulajnogi. Książeczki, misie, klocki i cała masa pozornie bezwartościowych szpargałów, do których nasze dziecko jest wyjątkowo przywiązane. Jak okiełznać ten żywioł?

 

Wbrew pozorom to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, jak na... trochę mniejszego dorosłego. Dostrzec jego rzeczywiste potrzeby. I wrodzoną skłonność do wszystkiego, co tchnie harmonią. Dziecko nie potrzebuje sztucznego świata; najlepiej będzie się czuło w naturalnym środowisku swoich rodziców, które tylko w części należy zmodyfikować i dostosować do jego upodobań i możliwości.

 

Aranżacja pokoju dziecięcego powinna być twórczą kontynuacją wystroju całego domu, związaną z nim stylem, gamą kolorów i jakością materiałów wykończeniowych. Wystarczy, że barwy będą, zależnie od potrzeby, żywsze lub bardziej stonowane, tkaniny bardziej wzorzyste, mebelki – trochę bardziej fantazyjne, niż w „dorosłej” części mieszkania. I tak dojdą przecież zabawki, kredki, farby i dziecięca twórczość. Taki świat da dziecku poczucie integralności i bezpiecznego zakorzenienia. A o to nam przecież chodzi.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2010”

 

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2010
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2010

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".