Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w kuchni

Są tłem, ale mogą być także ozdobą. A jednak walory estetyczne kuchennych ścian i podłogi nie powinny przesłonić ich zalet praktycznych, które w miejscu intensywnej pracy "na gorąco" są nie mniej istotne od urody.

 Ściany i podłogi w kuchni

PŁASZCZYZNOWE DYLEMATY

Wybierając sposób wykończenia kuchennych ścian i podłogi, mamy do rozważenia kilka kwestii. Pierwsza z nich to trwałość i odporność – tutaj wszelkie powierzchnie, zarówno poziome, jak i pionowe, powinna cechować niewrażliwość na zmiany temperatury i wilgotności, działanie chemii (tej naturalnej, zawartej w niektórych produktach spożywczych, oraz syntetycznej, wchodzącej w skład domowych środków czyszczących), a także na uszkodzenia mechaniczne, których potencjalnym źródłem są noże, tłuczki, garnki czy stołowe szkło. Na tym nie kończą się jednak kryteria wyboru.

 

Musimy też określić najbliższy nam styl kuchennego wnętrza; zdecydować, czy jego kulinarną specyfikę chcemy wyeksponować, czy – przeciwnie – pragniemy zamaskować oczywistość funkcji. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy kuchnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Zwykle bywa widoczna z salonu, dlatego nad charakterem tego widoku warto się zastanowić, a kolorystyka oraz faktura ścian i posadzki mają na niego niebagatelny wpływ.

 

Strefę kuchenną można wyodrębnić gatunkiem podłogi, ale dzięki najnowszym technologiom posadzkowym można ją również harmonijnie scalić z jadalnią i pokojem dziennym. Podobna zasada dotyczy ścian, dlatego decyzja o randze, jaką nadamy kuchennemu wnętrzu, zależy tylko od nas.

fot. BLACK RED WHITE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze