Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy sypialnię

Jaka jest idealna sypialnia? Z pewnością taka, która daje siłę na powitanie nadchodzącego dnia. Cicha, przytulna, wygodna, czyli dobrze urządzona.  

Urządzamy sypialnię

PRYWATNA WYSPA

Nie bez powodu urządzamy ją zwykle na piętrze domu lub w części najbardziej zacisznej. To miejsce wypoczynku. Powinno być ciche i spokojne. Z dala od salonu, gdzie czasem do późna oglądamy telewizję, i od kuchni, w której pracuje zmywarka czy okap. Oczywiście, w małych mieszkaniach taka zupełna izolacja nie jest realna. To, co można zrobić, to wytłumić ściany i podłogę w miejscu nocnego wypoczynku. Sprawdzą się tu dywan lub wykładzina, tapeta na ścianie, ciężkie zasłony i rolety. Te ostatnie doskonale zaciemnią wnętrze – izolując nie tylko od słońca, ale też ulicznych świateł.

 

Przytulności doda sypialni odpowiednie oświetlenie, które powinno być ciepłe, dlatego wykluczamy źródła emitujące światło o białej barwie. W sypialni szczególne znaczenie ma światło punktowe, umieszczone obok łóżka, przy którym będzie można poczytać. Nie rezygnujemy jednak z mocniejszych lamp, bowiem będą niezbędne np. zimą, gdy rano szykujemy się do pracy, a na dworze wciąż jest ciemno. Z góry zdecydujmy się na konkretny styl wnętrza.

 

Po okresie mody na totalną surowość – wracamy do tego, co przytulne, przyjazne, miękkie. Stąd ogromna oferta sypialni w stylu buduaru, sypialni klasycznych. Najbardziej poszukiwane są więc łóżka rozbudowane, tapicerowane, dalekie od minimalistycznego chłodu.

fot. GRANGE

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze