Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 11-12/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Instalacje alarmowe, domofony, zabezpieczenia antywłamaniowe

Nie ma absolutnie pewnych zabezpieczeń przed włamywaczami. Jednak właściwie dobrane wielu z nich w ogóle zniechęcą do prób kradzieży, innych zaś zatrzymają wystarczająco długo, żeby zdążyła zainterweniować firma ochroniarska. Warto zainwestować w bezpieczeństwo domowników. Dodatkową zachętą są zniżki przy ubezpieczaniu budynku.

Instalacje alarmowe, domofony, zabezpieczenia antywłamaniowe

Domofon i prosty alarm to już w zasadzie standard w nowych domach. Wraz z odpowiednim ogrodzeniem zapewniają pewne minimum kontroli nad posesją. Podnieść standard bezpieczeństwa można na wiele sposobów. Jedna możliwość to zabezpieczenia mechaniczne, czyli solidne drzwi, okna, rolety i wysokie ogrodzenie. Druga opcja to zabezpieczenia elektroniczne – poczynając od wideodomofonu, przez rozbudowane systemy alarmowe obejmujące nie tylko wnętrze domu, ale również jego otoczenie czy nawet ogrodzenie. Uzupełnieniem całości może być podgląd obrazu z kamer i to dostępny nawet zdalnie, gdy jesteśmy poza domem, oraz podłączone do centrali czujniki informujące o rozmaitych awariach – zalaniu, wycieku gazu, awarii ogrzewania.

Jednak satysfakcjonujące działanie całości zależy przede wszystkim nie od stopnia rozbudowania i napakowania rozmaitymi urządzeniami, ale od tego, czy są dobrze dobrane i użyte w przemyślany sposób. Dlatego udział specjalisty jest niezbędny przy doborze zabezpieczeń.

Ocena ryzyka

Pierwszym etapem planowania jakichkolwiek zabezpieczeń powinna być ocena stopnia i rodzaju zagrożenia i dopasowanie się do niego. Innego zabezpieczenia będzie wymagał niewielki prosty domek z jednym wejściem, wybudowany na małej działce w sąsiedztwie innych, niż rozłożysta rezydencja wśród bujnej zieleni, do tego ukryta za pełnym murem. Do tego dochodzi jeszcze nasz poziom zamożności (czy raczej to, jak jesteśmy postrzegani w okolicy) oraz nasz tryb życia (jak często dom stoi pusty?).

Jarosław Antkiewicz
fot. Satel

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 11-12/2016

Budujemy Dom 11-12/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x