Budujemy Dom
Stan surowy / Okna i drzwi / Aktualności

Winkhaus na targach Bau w Monachium

Winkhaus na targach Bau w Monachium

19 stycznia 2015 r. rozpoczynają się w Monachium Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych Bau. O znaczeniu tej imprezy dla branży świadczą setki tysięcy zwiedzających oraz sięgająca 2000 liczba wystawców. Winkhaus przedstawi na targach rozwiązania z dziedziny techniki okiennej i drzwiowej oraz kontroli dostępu, które odpowiadają na wyzwania nowoczesnej architektury.

Tematy przewodnie ekspozycji Winkhaus to energooszczędność, komfort i bezpieczne przewietrzanie. W dziedzinie techniki okiennej firma kładzie nacisk na produkty z rodziny activPilot Comfort, które umożliwiają realizowanie innowacyjnej funkcji bezpiecznego, naturalnego i efektywnego przewietrzania. Różne warianty tego okucia dbają o zdrowy i przyjazny dla mieszkańców mikroklimat w pomieszczeniach, jednocześnie chroniąc je przed zawilgoceniem. Wyjątkowym atutem jest tu możliwość efektywnego przewietrzania przy oknie bezpiecznie zaryglowanym. Walory tego rozwiązania potwierdziło badanie instytutu Fraunhofera, które pokazało, że okucie activPilot Comfort PADM może zastąpić wentylację mechaniczną w budynku.

Okna wyposażone w okucia activPilot Comfort poza uchylaniem i rozwieraniem mają dodatkową funkcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy o ok. 6mm. Funkcja ta umożliwia komfortowe i przyjazne dla domowników przewietrzanie - bez przeciągów i nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń (jak to się dzieje w przypadku okna uchylonego lub rozwartego). Specjalna konstrukcja okucia, które w tej pozycji zapewnia wysoką odporność na włamanie (do klasy RC2), pozwala na bezpieczne i efektywne wietrzenie pomieszczeń także podczas nieobecności domowników.

W tę innowacyjną funkcję mogą być wyposażone okna różnego typu: uchylno-rozwierane i rozwierane, okna o nietypowych kształtach, konstrukcje przesuwne a także okna z napędem elektrycznym, z możliwością programowania cykli wietrzenia lub sterowania poprzez czujniki jakości powietrza.

Klucz blueSmart Activ może działać jako programator lub ładowarka wkładek elektronicznychNa stoisku w Monachium Winkhaus zaprezentuje także produkty z dziedziny elektronicznej kontroli dostępu. blueSmart to wyjątkowy system dostępowy, który ma zalety rozwiązań działających online, a przy tym nie wymaga okablowania. Działa w tzw. "sieci wirtualnej", w której elektroniczny klucz jest nośnikiem informacji. Wkładki elektroniczne mają wymiary standardowych wkładek mechanicznych i mogą być bez ograniczeń montowane do drzwi powszechnie stosowanych na rynku.

Nowością jest elektroniczny klucz blueSmart Active, który od kwietnia 2015 roku pojawi się w sprzedaży, powiększając i tak już szerokie spektrum zastosowań systemu blueSmart. Ten znacznie większy i wizualnie odmienny od pozostałych klucz może dodatkowo pełnić funkcję programatora lub ładowarki dla wkładek elektronicznych. Dzięki niemu Winkhaus jako jedyny dostawca w branży może dostarczać rozwiązania łączące aktywne i pasywne wkładki oraz klucze w jednym elektronicznym systemie dostępowym.

Ciekawym punktem ekspozycji Winkhaus będą także zamki antypaniczne. Na stoisku zostanie zaprezentowana nowa linia zamków wielopunktowych AP3, obejmująca szereg wariantów do drzwi ewakuacyjnych i antypanicznych, jedno- lub dwuskrzydłowych. Warto podkreślić, że zamki Winkhaus AP3 łączą wysoki standard bezpieczeństwa z wygodą użytkowania oraz estetyką.

aktualizacja: 2014-12-23

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Fakro na rzecz rozwoju budownictwa
Fakro na rzecz rozwoju budownictwa W dniach 17–22 września br. w Krynicy-Zdroju odbyła się 63 konferencja naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu ...
Firma FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski do 2020 roku
Firma FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski do 2020 roku 9 października 2017 r. firma FAKRO i Polski Związek Piłki Nożnej przedłużyli umowę sponsorską. Nowa umowa na mocy której FAKRO nadal ...
Dlaczego parametry techniczne okien są tak skomplikowane?
Dlaczego parametry techniczne okien są tak skomplikowane? Skomplikowane parametry i właściwości techniczne okien dadzą się odczytać każdemu. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę i ...
Najbardziej znane marki
Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Drzwi wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze