Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Nowości w ofercie deski barlineckiej

W styczniu br. na targach DOMOTEX miała miejsce premiera nowych desek barlineckich firmy Barlinek, które od marca można już kupić w wybranych salonach sprzedaży podłóg.

Nowa kolekcja obejmuje podłogi z warstwą wierzchnią z dęba i jesionu poddane wyrafinowanym zabiegom technologicznym, które odmieniły te znane gatunki drewna nie do poznania.

Podłogi jednolamelowe

Jesion Kawa
 Jesion Kawa
Podłogi z dębu i jesionu szczotkowano, barwiono lub wędzono w taki sposób, że gotowe deski znacznie bardziej przypominają egzotyczne posadzki niż europejskie, którymi są w istocie.

Jesion Kawa to jednolamelowa podłoga, która wyśmienicie sprosta najnowszym trendom wyposażania i dekoracji wnętrz. Deskę o barwie kawy z mlekiem przenikają jeszcze ciemniejsze słoje (tzw. fladry), a zastosowanie zabiegu szczotkowania eksponuje naturalną strukturę drewna.

Podłoga ta swoją wyrazistą, brązowo-kawową tonacją nawiązuje nieco do egzotycznego zebrano, ale jej usłojenie jest zdecydowanie bardziej urozmaicone, a kolorystyka stonowana.

Jesion Antic
 Jesion Antic
Następna nowość to także jednolamelowa podłoga – Jesion Antic.

Na tym jednak kończy się podobieństwo: ten produkt bowiem nawiązuje swoją barwą do egzotycznego drewna tali, charakterystyczne usłojenie dla jesiona jest w tym wybarwieniu trochę mniej widoczne, za to na plan pierwszy wysuwają się dekoracyjne przebarwienia i sęki, które dodają uroku tej pięknej posadzce.

Podłoga ta doskonale prezentuje się w eleganckich klasycznych wnętrzach lub – na wskroś nowoczesnych – wówczas jako element kontrastujący z wyposażeniem wnętrza.

Kolejna jednolamelowa deska w ofercie to Dąb Fazowany Olej Czarny. Podłoga ta, poprzez delikatną fazę z czterech stron zabezpiecza podłogę przed szybkim zużyciem, podkreślając jednocześnie naturalny charakter surowca. Jak sama nazwa wskazuje deska jest czarno brązowa, a swoim wyglądem do złudzenia przypomina efektowne wenge. Warstwa wierzchnia dębu została poddana barwieniu, a następnie olejowaniu, przez co podłogę można stosować we wnętrzach narażonych na duże natężenie ruchu.

Dąb Espresso
 Dąb Espresso
Dąb Espresso to deska barlinecka fabrycznie postarzana, utrzymana w afrykańskim klimacie. Na niemal niezmienionym kolorze naturalnej, dębowej podłogi znacznie wyraźniej widać bogate usłojenie tego gatunku w brązowym wybarwieniu. Struktura deski do złudzenia przypomina umaszczenie tygrysa. Oryginalny wygląd podłogi z pewnością stanie się inspiracją dla osób poszukujących niebanalnych rozwiązań.

Podłogi trzylamelowe

Wyjątkowe wrażenie w gronie nowości robi Dąb Wędzony – trzylamelowa podłoga, która dzięki specjalnemu procesowi właśnie wędzenia deski na całej swej grubości, może być wielokrotnie cyklinowana i odnawiana w trakcie użytkowania. Ta ciemnobrązowa podłoga daje ogromne możliwości aranżacyjne. Jej piękno dostrzegą zwłaszcza Ci, którzy lubią łączyć ze sobą różne kolory i gatunki drewna.

Kolejna trzylamelowa propozycja to Jesion Stock w nowej odsłonie. Tym razem jest to złocista, bogato usłojona deska, która szczególnie korzystnie będzie się prezentować w dostojnych, dobrze oświetlonych wnętrzach. Jest to olejowana podłoga, o zwiększonej wytrzymałości na duże natężenie ruchu.

Galerię nowości zamyka Jesion Kawa, który ze względu na ilość lameli, przypadającą na szerokość deski, prezentuje wyjątkowo wzorzystą i urozmaiconą, beżowo-brązową taflę podłogi.

Jesion StockDąb wędzony
 Jesion Stock
 Dąb Wędzony

Informacje uzupełniające

W przedstawionych podłogach wykorzystaliśmy dostępne procesy technologiczne barwienia oraz wędzenia desek podłogowych, by po raz kolejny zaprezentować ich piękno oraz nieskończone bogactwo wzorów. Każda z tych podłóg daje dużą swobodę aranżacyjną, gwarantuje niepowtarzalny wygląd  i elegancję prawdziwego drewna.

Barwieniu poddaje się powierzchnie drewna w celu zmiany naturalnego koloru na inny – atrakcyjniejszy oraz dla podkreślenia naturalnego rysunku czy usłojenia. W zależności od potrzeb możemy uzyskać efekt pozytywowy, który powoduje podkreślenie ciemniejszym kolorem słojów drewna późnego – i odwrotny do niego efekt negatywowy (ciemniejsze zabarwienie słojów drewna wczesnego). Popularne jest także barwienie, które polega na uzyskaniu zbliżonej barwy słojów drewna i dzięki temu upodobnienie drewna dębu czy jesiona do egzotycznych gatunków afrykańskich.

Natomiast dzięki procesowi wędzenia (inaczej: czernienia drewna), można uzyskać ciekawe kolorystycznie efekty, zwłaszcza poddając temu procesowi drewno dębowe. W  efekcie podłoga na trwałe zyskuje oczekiwany kolor od ciemno brązowego do czarnego. Optymalnie dobrane parametry (czasu, ciśnienia i temperatury) dają nam pewność, że produkt jest właściwie utrwalony w całej swej objętości, dzięki czemu można go wielokrotnie cyklinować bez uszczerbku dla pięknej barwy.


Firma powiązana: Barlinek - deska barlinecka
aktualizacja: 2010-04-07

Dodaj komentarz

Jaka posadzka z drewna sprawdzi się najlepiej w domu alergika?

Odpowiedź eksperta: Najkorzystniejszym rozwiązaniem w domu alergika, jeśli chodzi o posadzki z drewna jest zastosowanie gotowych wyrobów (np. deski barlineckiej – jej bezpieczeństwo, nie tylko dla alergików, gwarantują świadectwa i certyfikaty, wydawane przez upoważnione do tego instytucje).

topowe produkty

Elementy jastrychowe FERMACELL - ciepła i cicha podłoga w twoim domu

Wykonywanie prac podłogowych zawsze wiąże się z poważnymi utrudnieniami ograniczającymi częściowe bądź całkowite użytkowanie pomieszczeń. Idealnym rozwiązaniem tego problemu będzie zastosowanie gotowych elementów jastrychowych FERMACELL.
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Jubileuszowe Targi Grupy PSB  z udziałem Effectora
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora 8 i 9 marca 2017 r. odbyły się w Kielcach, zorganizowane po raz piętnasty targi Grupy Polskich Składów Budowlanych. To jubileuszowe wydarzenie ...
Effector ma nową stronę internetową
Effector ma nową stronę internetową Firma Effector uruchomiła nową stronę internetową. Witryna spółki otrzymała nową szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami w ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x