Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek

Jednym z najważniejszych etapów prac budowlanych jest zadbanie o właściwą izolację. Gdy o niej myślimy, nasze myśli najczęściej skupiają się na ścianach. Równie ważna jest jednak izolacja posadzki, do wykonania której należy wybrać tylko najlepsze materiały. Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek to płyta zalecana do termoizolacji posadzek na gruncie i stropie, a także balkonów oraz tarasów.

Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek

Odpowiednia izolacja posadzki jest bardzo ważna, gdyż błędy w jej wykonaniu mogą zostać odkryte nawet po wielu latach użytkowania. O ten element należy zadbać już podczas projektowania, ponieważ ewentualny brak izolacji lub jej nieumiejętne wykonanie mogą okazać się brzemienne w skutkach. Wszystko dlatego, że rozkuwanie posadzki jest długotrwałe oraz kosztowne.

By uniknąć problemu niespodziewanych kosztów naprawy oraz zmniejszyć koszty ogrzewania domu, warto zdecydować się na użycie wysokiej jakości materiałów. Kooltherm K3 Izolacja Posadzek od firmy Kingspan to rozwiązanie, które już zawczasu rozwiąże problemy związane z izolacją posadzki.

Rozwiązanie do nowych i starych budynków

Kooltherm K3 Izolacja Posadzek od Kingspan to płyta ze sztywnej pianki rezolowej w obustronnej okładzinie z białego welonu szklanego. Charakteryzuje ją wyjątkowa wartość przewodzenia ciepła równa λ = 0,020 W/mK. Zalecana jest do wykonania termoizolacji posadzek ogrzewanych i nieogrzewanych na gruncie i stropie, a także balkonów oraz tarasów. Kooltherm K3 Izolacja Posadzek znajduje swoje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, jak również użyteczności publicznej i przemysłowych. Natomiast wysoka odporność ogniowa w klasie C-s1,d0 oraz struktura cel zamkniętych równa minimum 90% zapewnia trwałą i bezpieczną termoizolację na lata.

Płyty Kooltherm K3 Izolacja Posadzek

Płyty Kooltherm K3 Izolacja Posadzek wyróżnia zmniejszona grubość, dzięki której rozwiązanie firmy Kingspan nadaje się nie tylko do izolacji nowopowstałych budynków, ale również do remontowanych obiektów. Użycie cienkich płyt Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek znajduje swoje zastosowanie w przypadku termorenowacji. W istniejącej już podłodze maksymalną grubość warstwy ocieplenia wyznacza bowiem wysokość istniejących otworów drzwiowych, co znacznie ogranicza pole termoizolacji.

Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek są również polecane dla posadzek ogrzewanych. Źle izolowane ogrzewanie podłogowe, zamiast ocieplać jej górną warstwę, zaczyna ogrzewać również podłoże, co znacznie zmniejsza jego efektywność i powoduje straty.

Płyty Kooltherm K3 Izolacja Posadzek od Kingspan produkowane są w wymiarach 1200x600mm dla grubości 20 mm ≤ d ≤ 160 mm z prostymi krawędziami. Produkt posiada znak CE świadczący o zgodności produktu z normami europejskimi. O wysokiej jakości płyt mówi przyznana przez producenta dziesięcioletnia ubezpieczona gwarancja.

Już na etapie budowy lub gruntownych prac remontowych należy zadbać o odpowiednie wykonanie oraz zaizolowanie posadzki. Do efektywnego ocieplenia podłoża najlepiej wykorzystać płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek o zmniejszonej grubości, których współczynnik przewodzenia ciepła gwarantuje trwałą termoizolację na dużo wyższym poziomie niż w przypadku płyt o standardowej grubości.

Firma powiązana: Kingspan Insulation
aktualizacja: 2016-11-03

Dodaj komentarz

Jak wykończyć styk dwóch rodzajów materiałów podłogowych?

Podczas remontu salonu zamierzam na starej zniszczonej drewnianej posadzce ułożyć panele warstwowe i płytki ceramiczne. Czy terakotę mogę położyć bezpośrednio na drewnie i jak wykończyć styk dwóch rodzajów materiałów?

topowe produkty

Listwy wykończeniowe - profesjonalna aranżacja Twojego wnętrza z marką Effector

Wnętrza, w których przebywamy - domy, biura czy też budynki użyteczności publicznej - pełnią wiele funkcji jednocześnie, zgodnie z naszymi potrzebami i preferencjami. We wszystkich pomieszczeniach wykorzystujemy różnego rodzaju listwy, profile oraz kształtowniki, by nadać aranżacji właściwy wygląd. W ofercie firmy EFFECTOR występuje dziewięć kolekcji profili wykończeniowych, które umożliwiają przeprowadzenie korzystnych zmian w Twoich wnętrzach.
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Jubileuszowe Targi Grupy PSB  z udziałem Effectora
Jubileuszowe Targi Grupy PSB z udziałem Effectora 8 i 9 marca 2017 r. odbyły się w Kielcach, zorganizowane po raz piętnasty targi Grupy Polskich Składów Budowlanych. To jubileuszowe wydarzenie ...
Effector ma nową stronę internetową
Effector ma nową stronę internetową Firma Effector uruchomiła nową stronę internetową. Witryna spółki otrzymała nową szatę graficzną, zgodną z najnowszymi trendami w ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x