Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 6/2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Działka ze strumykiem

Własna działka ze strumykiem dla jednych jest sporą zagwozdką zmuszającą do kreatywnego myślenia, dla innych prawdziwą udręką, przed którą musieli uciec, dla jeszcze innych niedoścignionym marzeniem. Tak mniej więcej rozkłada się podejście forumowiczów serwisu www.zielonyogrodek.pl do własnego strumyka na działce. Te rozważania wzięliśmy sobie do serca i postanowiliśmy podpowiedzieć – jak można rozwikłać z pozoru trudną zagadkę zagospodarowania strumyka na działce, jak uniknąć kłopotów ze strumykiem, aby czerpać z niego jedynie przyjemność oraz jak niedoścignione zamienić w łatwo osiągalne. Sprawdź, jak mądrze wykorzystać strumyk na działce lub, jeśli jeszcze go nie masz, jak stworzyć sztuczny strumyk od podstaw.

23.11.2009, 15:17 Sly B

Działka ze strumykiem
(fot. Zbogar)

Witam! Niedawno kupiłem działkę w górach, która z jednej strony ma drogę, a z przeciwnej rzeczkę. Działka jest długa i prostokątna. Przy rzeczce jest około 9 m szerokości. Działka położona jest pod kątem, jest delikatny spadek oczywiście w kierunku rzeczki. Jakieś 10 cm za nią znajduje się granica działki. Po drugiej stronie rzeczki jest inna działka, jeszcze niezabudowana (być może w przyszłości uda się ją kupić). Rzeczka ma około 1,5 m szerokości i 20 cm głębokości. Woda jest tam na serio czysta, swój początek ma w Dunajcu i kończy się również w Dunajcu. Gdybyśmy już mieli tę drugą działkę, sprawa wyglądałaby dość prosto, np. odpowiednie obmurowanie obydwu brzegów, mostek ogrodowy i jest ok. Natomiast nie ma pewności, czy ta druga działka będzie moja, dlatego muszę wykombinować na tę chwilę coś innego. Dodam, że rzeczka nie ma zbyt silnego nurtu, ryby w niej chyba często się nie pokazują.

 

Pytanie – czy ktoś miałby jakieś ciekawe pomysły, jak wykorzystać, ogrodzić, zabezpieczyć tę rzeczkę? Chodzi o to, że jak się nic z nią nie zrobi, będą minusy, po pierwsze ktoś lub coś będzie mogło spokojnie przeskoczyć rzeczkę i dostać się na podwórko, po drugie jak pojawi się dziecko, będzie miało niebezpieczny dostęp do rzeczki. Oczywiście można zamurować jeden brzeg rzeczki, postawić ogrodzenie i po sprawie. Myślę jednak, że można jakoś ciekawie wykorzystać fakt, że działka graniczy z rzeczką. Niedaleko niej będzie miejsce na grilla, stoliki itd. Będę bardzo wdzięczny za porady, jak rozwiązać ten problem. Dziękuję!

 

24.11.2009, 20:59 Mathir Porady nie potrafię ci udzielić, ale działkę masz przepiękną! Zazdroszczę, ale w życzliwy sposób.

 

25.11.2009, 05:21 Sly B Dzięki! Wiesz, sam się cieszyłem z faktu, że woda mi płynie przy działce, ale jak tak trochę się zastanowić, to nie mając tej działki po drugiej stronie rzeczki, może być mały kłopot. Nie mogę wykombinować, co zrobić z tą rzeczką, jak ją wykorzystać, jak ogrodzić. Jedyne co mnie pociesza, to to, że po drugiej stronie jest niezabudowana ziemia, po prostu pole, a nie powiedzmy hodowla jakiejś średnio zadowolonej z życia zwierzyny.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Czas na ogród" - dodatku do miesięcznika Budujemy Dom 6/2011

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 6/2011
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 6/2011

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".