Budujemy Dom
Wokół domu / Ogród / Artykuły

Oranżeria - aranżacje

Do stworzenia dobrego projektu oranżerii niezbędne są, oprócz doświadczonego architekta, konkretne ustalenia z właścicielem. Trzeba w nich określić do jakich celów wykorzystywana będzie oranżeria – do hodowli roślin, do spożywania posiłków czy też intensywnej pracy.

Salon, który płynnie łączy się z ogrodem zimowym
Salon, który płynnie łączy się z ogrodem zimowym. Pod szklanym dachem urządzono jadalnię i kąt do pracy (fot. Four Seasons)
Oranżeria to wymarzone miejsce na obserwację nieba nocą Oranżeria to wymarzone miejsce na obserwację nieba nocą. Niewielki stolik i wygodne krzesła pozwolą komfortowo dobrać ustawienia lunety (fot. Reynaers)
Jacuzzi w oszklonym pomieszczeniu. Trudno w tym przypadku mówić o prawdziwej oranżerii - ponieważ rosną tu jedynie dwie rośliny doniczkowe.

Jest to dowód na to, że nie ma żelaznych reguł, którym należy się poddawać, dobudowując szklane ściany – najważniejsze, aby dostosować je do indywidualnych upodobań (fot. Kwadrum)
Jacuzzi w oszklonym pomieszczeniu
Kuchnia-ogród może sprawić, że nawet laik w dziedzinie gotowania pokocha przyrządzać potrawy Kąpiel w wannie z hydromasażem pod szklanym niebem i widokiem na jezioro z pewnością przedłuży każdy wieczór
To marzenie niejednej pani domu. Kuchnia -ogród może sprawić, że nawet laik w dziedzinie gotowania pokocha przyrządzać potrawy (fot. Four Seasons) Kąpiel w wannie z hydromasażem pod szklanym niebem i widokiem na jezioro z pewnością przedłuży każdy wieczór
(fot. Four Seasons)
pomysly_oranzeria6_250 pomysly_oranzeria7_250
Gabinet i kąt wypoczynkowy w jednym przestronnym przeszklonym pomieszczeniu (fot. Four Seasons) Stół bilardowy w otoczeniu pięknych roślin sprawi, że oranżeria będzie ulubionym miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi
(fot. Gracja)
Duży stół, wygodne krzesła i piękny widok to nie wszystko, co umili chwile w tym ogrodzie Duży stół, wygodne krzesła i piękny widok to nie wszystko, co umili chwile w tym .
Jak widać, swoje miejsce znalazł tu też pulpit na nuty – zatem oranżeria to miejsce także dla miłośników muzyki (fot. Reynaers)
Wygodny solidny duży stół otoczony sześcioma krzesłami sprawia, że szklane pomieszczenie może pełnić wiele funkcji
Wygodny solidny duży stół otoczony sześcioma krzesłami sprawia, że szklane pomieszczenie może pełnić wiele funkcji: jadalni, pokoju do pracy czy nawet domowego biura (fot. Solarlux)

Emilia Rosłaniec

aktualizacja: 2017-08-02

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Nowe obrzeża - Libet Bord
Nowe obrzeża - Libet Bord Libet Bord to najnowsza generacja wielofunkcyjnych obrzeży, tworzących stabilne, estetyczne wykończenie nawierzchni. Rozwiązanie bazujące ...
Palisada Hestra w ofercie Polbruk
Palisada Hestra w ofercie Polbruk W ofercie linii "Architektura" marki Polbruk pojawiła się palisada Hestra. Dzięki dużej wysokości – 100 cm – produkt spełnia swoją ...
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze
Stalowe paleniska ogrodowe marki Hitze Stalowe paleniska ogrodowe to bezpieczna i nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego ogniska czy grilla. Pełnią funkcję użytkową i dekoracyjną.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze