Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Barlinek członkiem Koalicji eko-Polska

Barlinek członkiem Koalicji eko-Polska

Barlinek członkiem Koalicji eko-Polska i partnerem projektu "SAMOspłacających się domów". Koalicja eko-Polska to inicjatywa BOŚ Banku, realizowana pod patronatem Pracodawców RP. Wraz z partnerami, wśród których znalazł się Barlinek, chce ona realizować projekt ekologicznych "SAMOspłacających się domów".

Dzięki zamontowanym na działkach panelom fotowoltaicznym "SAMOspłacające się domy" będą mogły zamieniać energię słoneczną na elektryczną, która będzie wykorzystywana na potrzeby ich mieszkańców. Dodatkowo, przy korzystnej zmianie przepisów OZE (Odnawialne Zasoby Naturalne), którą forsują inicjatorzy projektu, właściciele będą mogli również zarabiać na sprzedaży nadwyżek wyprodukowanego przez ich domy prądu. Te właśnie dochody - jak deklarują przedstawiciele BOŚ Banku - będą mogły spłacać kredyty za ich domy.

Każdy dom wyposażony będzie dodatkowo w ekologiczne sprzęty i energooszczędne rozwiązania dostarczane przez partnerów akcji. Wśród nich znajdują się podłogi marki Barlinek. Są one zbudowane w całości z naturalnego drewna, ułożonego krzyżowo w trzech warstwach.

Taka konstrukcja jest m.in. gwarantem doskonałego przewodnictwa ciepła i tym samym sprawia, że podłogi z deski barlineckiej doskonale sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym. Ma to przy tym projekcie szczególne znaczenie, gdyż "SAMOspłacające się domy" ogrzewane będą z użyciem pomp ciepła, przy których zastosowanie ogrzewania podłogowego jest wymogiem.

Innowacyjność i ekologia to wartości niezwykle ważne dla naszej firmy. Ten projekt ma szansę na połączenie ich w praktyce, z realną korzyścią dla użytkowników "SAMOspłacających się domów". Stąd nasza decyzja o partnerstwie. - mówi Wojciech Michałowski, Prezes Zarządu Barlinek S.A.

Oprócz Barlinka partnerami akcji i dostawcami wyposażenia domów są marki: Opoczno (płytki ceramiczne) i Cersanit (elementy wyposażenia łazienek: wanny, ceramika sanitarna, kabiny prysznicowe), Amica (sprzęt AGD) oraz Black Red White (meble kuchenne). Projekty domów dostarcza wydawnictwo Murator. Akcji patronuje organizacja Pracodawcy RP.

Finansowanie zakupu "SAMOspłacających się domów" zapewnia inicjator projektu - BOŚ Bank. Według szacunków ekspertów banku wpływy z własnej mikroelektrowni oraz oszczędności wynikające z zastosowania ekologicznych rozwiązań dostarczą właścicielom domów nadwyżki finansowej, która nie tylko wystarczy na spłatę comiesięcznej raty kredytu udzielonego na zakup domu, ale również przewyższy ją o 600 złotych.

Program zakłada powstanie 100 tysięcy domów w ciągu 5 lat. Mają one być nie tylko szansą dla rodzin na ekonomiczny i ekologiczny dom, ale również istotnym impulsem dla całej gospodarki (rozwój polskich firm, tworzenie nowych miejsc pracy).
Więcej informacji o programie "SAMOspłacający się dom" można znaleźć na stronie www.eko-polska.pl/ekodom.

Firma powiązana: Barlinek - deska barlinecka
aktualizacja: 2013-06-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowe listwy w ofercie marki Effector
Nowe listwy w ofercie marki Effector Kolekcja Standard firmy Effector ma nowe listwy i profile: kątownik schodowy z aluminium, wyposażony we wkładkę antypoślizgową oraz listwy ...
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend!
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend! Jednym z najważniejszych trendów przewidzianych zarówno na obecny sezon, jak i przyszłe lata, jest wykańczanie podłóg deskami w niewielkim ...
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze