Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Porady ekspertów

Jak ocieplić ściany tarasu nad garażem i zabezpieczyć przed wnikaniem wody?

Mam nad garażem taras. Na jego obwodzie murowane ściany wystają 80 cm powyżej podłogi tarasu. Jak je ocieplić i zabezpieczyć przed wnikaniem wody?

Odpowiedź eksperta: Z pytania nie wynika, czy garaż w ogóle jest ocieplony (podłoga tarasu i ściany zewnętrzne), czy też chodzi jedynie o ocieplenie samego murku, co oczywiście nie ma żadnego sensu.

Zakładając, że podłoga i ściany są już ocieplone, ułożenie izolacji na murku wykonuje się w taki sam sposób, jak na ścianach – przyklejając płyty styropianowe, pokryte następnie siatką i tynkiem. Na wierzchu murku montuje się daszek z blachy mocowany długimi kołkami do podłoża.

Na styku ocieplenia i podłogi tarasu należy zamontować fartuch z blachy, przy czym powinna być ona ukształtowana skośnie, co ułatwi spływanie wody. W tym miejscu wskazane jest wstawienie klina styropianowego pod blachę, co ograniczy ucieczkę ciepła przez nieciągłe ocieplenie przy podłodze. Krawędzie blach trzeba uszczelnić silikonem, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się wilgoci pod ocieplenie.

Attyka wymaga wykonania izolacji cieplnej i zabezpieczenia przed przenikaniem wody
Attyka wymaga wykonania izolacji cieplnej i zabezpieczenia przed przenikaniem wody

Redakcja BD

aktualizacja: 2013-01-21

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Dla takiego układu hydroizolacji, na attyce od strony dachu trzeba stosować XPS a nie styropian. Gratulacje dla Redakcji. Chyba zacznę liczyć Wasze bzdurne odpowiedzi i artykuły.

Gość maciek

07 Sie 2014, 18:07

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR Wśród nowości oferowanych przez firmę JADAR warto zwrócić uwagę na kilka kolekcji, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
Kostka brukowa Linear Premium
Kostka brukowa Linear Premium Linear Premium to linia kostek brukowych marki Superbruk utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyróżnia je piękna satynowa powierzchnia.
Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco
Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco Od sierpnia 2017 r. w ofercie Galeco dostępne są kosze zlewowe ułatwiające odprowadzenie wody z płaskich powierzchni np. tarasów czy balkonów.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze