Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Artykuły

Markiza bezkasetowa za 7500 zł

Warto było zapłacić za dobre i trwałe materiały oraz fachowy montaż. Wodoodporna tkanina, mimo upływu 10 lat, nie wypłowiała, nie podarła się, nie pokryła plamami. Nadal wygląda jak nowa. Nie wymaga czyszczenia, a kurz spłukuje z niej deszcz. Oprócz umycia ramion konstrukcji każdej wiosny, nie wykonujemy żadnych czynności czyszczących i konserwujących - mówi Krystyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która markizę użytkuje 10 lat.

Markiza dobrze zacienia miejsce wypoczynku i okno tarasowe, a obrzeża tarasu pozostawia w słońcu
Markiza dobrze zacienia miejsce wypoczynku i okno tarasowe, a obrzeża tarasu pozostawia w słońcu

Parametry domu: parterowy z poddaszem (450 m2) i tarasem o pow. 30 m2.

Markiza:

 • Bezkasetowa o szer. 500 cm i wysięgu 450 cm. 
 • Poszycie z impregnowanej tkaniny poliestrowej, odpornej na wodę i promienie UV, kolor – beżowe i brązowe pasy. 
 • Konstrukcja z aluminium pomalowanego proszkowo na kolor kremowy. 
 • Gwarancja 5 lat.

Sterowanie: elektryczne, zdalne i ręczne. Markiza jest duża, więc nie chcieliśmy jej obsługiwać tylko ręczną korbą. Dla wygody zamówiliśmy elektryczny napęd z przełącznikiem na ścianie w salonie oraz 2 piloty, a ze względu na zachodnią wietrzną ekspozycję – również czujnik wiatru.

Lokalizacja: na ścianie domu, pod okapem dachu. Na tarasie zwróconym na południowy zachód.

Montaż: przeprowadzili pracownicy rodzinnej firmy, w której zamówiliśmy markizę. Czekaliśmy 4 tygodnie. Monterzy instalowali markizę 5 godzin. Użyli kotew chemicznych.

Decyzja: na naszym wietrznym tarasie, nie sprawdzał się nawet parasol z solidną konstrukcją i odpowiednim obciążeniem. Przewracał się przy silniejszym wietrze, więc baliśmy się z mężem, że w końcu zbije okno tarasowe. Wspólnie postanowiliśmy zastąpić go markizą. Montaż zleciliśmy doświadczonej firmie, która oferowała dobre materiały, długą gwarancję i serwis.

Podczas wstępnego spotkania u nas na tarasie, pracownik firmy stwierdził, że nie potrzeba stosować markizy w kasecie, tylko wsunąć rurę nawojową pod długi okap dachu. Poszycie dopasowaliśmy do koloru elewacji i okien z ramami drewnianymi.

Kupując markizę obecnie, wybralibyśmy model z oświetleniem, bo na tarasie nie mamy górnej lampy. Rozważylibyśmy też zapewne opcję z promiennikiem ciepła, żeby ogrzać się pod markizą w chłodniejsze dni.

Rurę nawojową bez kasety przytwierdzono kotwami chemicznymi do ściany domu i wsunięto głęboko pod okap dachu
Rurę nawojową bez kasety przytwierdzono kotwami chemicznymi do ściany domu i wsunięto głęboko pod okap dachu

Markiza bezkasetowa - porady i przestrogi:

 • Wysięg całkowity markizy wynosi 450 cm, lecz nie zawsze rozwija się ją do końca
  Wysięg całkowity markizy wynosi 450 cm, lecz nie zawsze rozwija się ją do końca
  Warto było zapłacić za dobre i trwałe materiały oraz fachowy montaż. Wodoodporna tkanina, mimo upływu 10 lat, nie wypłowiała, nie podarła się, nie pokryła plamami. Nadal wygląda jak nowa. Nie wymaga czyszczenia, a kurz spłukuje z niej deszcz. Zawsze dokładnie suszymy ją przed zwinięciem, żeby nie zapleśniała.

  Oprócz umycia ramion konstrukcji każdej wiosny, nie wykonujemy żadnych czynności czyszczących i konserwujących. Mechanizmy stelaża działają bezusterkowo, podobnie jak elektryczne sterowanie.

  Do tej pory jedynie raz musieliśmy wymienić baterie w pilocie i również zaledwie raz, w czasie awarii sieci elektrycznej, musieliśmy uruchomić markizę ręcznie. Praca korbką była lekka – często używany mechanizm nie stawiał oporu. Przesłona dotąd nie wymagała serwisowania.

  Jest tak funkcjonalna, bezawaryjna i wysokiej klasy, że sąsiedzi, widząc jej idealny stan po tak długim okresie działania i ogromną przydatność od wiosny do jesieni, także zamówili niedawno markizy u tego samego producenta. Doradziliśmy im zamówienie czujnika wiatru i zdalnego sterowania.

Markiza bezkasetowa - koszty zakupu i montażu:

 • 7500 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-28

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix
Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix Ogromna popularność kostek Via Trio sprawiła, że firma Libet przygotowała ich mniejszy odpowiednik, który pod nazwą Mini Trio uzupełnił ...
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR Wśród nowości oferowanych przez firmę JADAR warto zwrócić uwagę na kilka kolekcji, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
Kostka brukowa Linear Premium
Kostka brukowa Linear Premium Linear Premium to linia kostek brukowych marki Superbruk utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyróżnia je piękna satynowa powierzchnia.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze