Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłoga w salonie

Zanim wybierzemy wymarzone meble, lampy i dodatki, pomyślmy o salonowych ścianach i podłodze – one także potrafią skutecznie urządzić wnętrze!

Ściany i podłoga w salonie
(fot. Omexco)
Planując wystrój strefy dziennej, wiele uwagi poświęcamy umeblowaniu, doborowi tekstyliów i oświetlenia. Zdarza się, że zapominamy przy tym o potężnym narzędziu kreacji, jakie ma w ręku każdy, kto urządza dom. Chodzi rzecz jasna o ściany i podłogę – rozległe powierzchnie, które dzięki swoim rozmiarom silnie wpływają na odbiór przestrzeni.

 

Zanim umeblujemy salon, warto gruntownie przemyśleć sposób wykończenia ścian i posadzki, zapoznać się z bogactwem produktów i zgłębić najnowsze trendy. Być może dzięki temu całkowicie zmienimy pierwotną koncepcję… Jak bowiem oprzeć się urokowi szlachetnych okładzin, wzorzystych tapet, trójwymiarowych faktur czy wielkoformatowych zdjęć?

 

We wszystkim należy jednak zachować umiar, gdyż to on jest największym sprzymierzeńcem dobrego smaku. Jeżeli w naszych planach główną rolę odgrywają niezwykłej urody meble i kolekcjonowane od lat obrazy, być może lepiej nie stwarzać im konkurencji w postaci tapety w gęsty deseń oraz podłogi o soczystym kolorze i wyrazistym rysunku słojów.

 

Łatwiej podjąć decyzję pamiętając o kilku zasadach. Ciemne kolory zmniejszają pomieszczenie, ale są niezastąpione w budowaniu nastroju. Mocne wzory lepiej stosować fragmentarycznie – np. na jednej ze ścian. Jasna błyszcząca posadzka podwyższy wnętrze, a także wydobędzie finezyjne kształty elementów wyposażenia. Kamień doda powagi, drewno zaś – domowego ciepła.

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".