Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy pokój dziecka

Dziecko, nim jeszcze wypowie pierwsze słowo, intensywnie chłonie otoczenie zmysłami. Zanim zacznie nazywać rzeczy, już uczy się piękna i harmonii. Naszym zadaniem jest dostarczyć mu odpowiedniej pożywki. Zadbajmy o to, by ta nauka pobierana od pierwszych chwil życia była owocna, pełna radości i bezpieczna.

Design w powijakach

Urządzamy pokój dziecka
(fot. Hülsta)
Przez pierwsze miesiące pokój maleństwa to także pokój rodziców – spędzają w nim przecież niemal tyle czasu, co dziecko. Umeblowanie powinno więc przede wszystkim dogadzać ich wygodzie i spełniać rodzicielskie potrzeby. Praktyczne i pojemne komody o powierzchniach łatwych do wyczyszczenia, wygodny przewijak, fotel do karmienia i wspólnego wypoczynku, wreszcie łóżeczko, najlepiej mobilne, o regulowanych, ułatwiających pielęgnację poziomach – to wszystko będzie nam niezbędne.

 

A czego, poza miłością, potrzebuje niemowlę? Spokoju, harmonii i higieny. Dobry gust oznacza w tym przypadku stonowane kolory, nietoksyczne farby na ścianach i politury na meblach, miłe w dotyku i łatwe do wyprania tkaniny, a także rozproszone łagodne światło o naturalnej barwie.

Park rozrywki

…ale nie tylko. Także miejsce pierwszych spotkań z nauką, grami logicznymi, komputerem i… przyjaciółmi. Pokój kilkulatka powinien stymulować jego wyobraźnię, warto jednak by był również polem dla dziecięcej inwencji. Sprawdzą się tu lekkie zestawy meblowe, które można dowolnie komponować, sprzęty mobilne i wielozadaniowe. Wybierając meble, sprawdzajmy atesty, oceniajmy ich estetykę, jakość materiałów i pomysłowość projektantów – na rynku znajdziemy wiele sprzętów, których forma i funkcjonalność stanowią dla dziecka naturalną zachętę do eksperymentowania. To ważne w przypadku mebli do przechowywania; dziecko chętniej skorzysta z atrakcyjnych i „sprytnych” patentów, przykrojonych na miarę jego bujnej wyobraźni, niż z gigantycznej ponurej szafy, choćby była wyposażona w dziesiątki przegródek.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym "Wnętrza 2012"

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".