Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Ceramika Paradyż nagrodzona za społeczną odpowiedzialność

Ceramika Paradyż, polski producent płytek ceramicznych, dołączyła do prestiżowego grona firm dbających o najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu, stając się jednym z trzech laureatów nagrody "Regional Forbes CSR Awards" z województwa łódzkiego. Uroczysta gala odbyła się 8 grudnia 2010 w Warszawie podczas Forbes Tauron Biznes Forum.

Płytki społecznie odpowiedzialne

Ceramika Paradyż dołączyła do zaszczytnego grona laureatów Regional Forbes CSR Awards – nagrody przyznawanej firmom, które stanowią wzór do naśladowania dla całego rynku. Zwycięzcy wyłonieni zostali w realizowanym przez magazyn Forbes badaniu ankietowym. Wśród nagrodzonych znalazły się takie firmy i marki, jak m.in.: Orlen, Danone, Rossmann, Mlekovita, Polska Grupa Farmaceutyczna.

Obszarami, które miały szczególny wpływ na wybór najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm były: troska o ochronę środowiska, respektowanie praw i interesów pracowników, dbałość o pozostałych interesariuszy, w tym środowisko lokalne oraz działania charytatywne i sponsoringowe wyróżniające się etycznym i zgodnym z prawem podejściem do biznesu.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali 8 grudnia 2010 w warszawskim Polonia Palace Hotel. W imieniu Ceramiki Paradyż - laureata II miejsca w województwie łódzkim - nagrodę odebrał Piotr Tokarski - Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

Ceramika Paradyż nagrodzona za społeczną odpowiedzialność

Konsekwencja kluczem do sukcesu

Nagroda przyznana przez magazyn Forbes jest uwieńczeniem długofalowej strategii prowadzonej przez firmę. Działalność charytatywna Spółek realizowana jest głównie na szczeblu wojewódzkim - Zarząd i właściciele patronują różnym projektom - od spektakularnych, po mniej znane, ale ważne lokalnie, przez co wzrasta siła bezpośredniego otoczenia firmy i wartość całego regionu.

Podczas swojej wieloletniej działalności Grupa Paradyż pomogła dziesiątkom instytucji, takim jak Ogólnospołeczna Fundacja dla dzieci Bezdomnych BETLEJEMKA w Rostarzewie czy mieszkańcom Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot w Feliksowie. W ostatnim czasie producent aktywnie uczestniczył w odbudowie zniszczeń powstałych w skutek powodzi, które nawiedziły Polskę. Powodzianie otrzymali niemal 11 tys. m2 płytek.

Tegoroczne podsumowanie współpracy z Caritas Polska przyniosło wyróżnienie dla Pana Stanisława Tępińskiego - współwłaściciela Ceramiki Paradyż w kategorii "Darczyńca Caritas" za wielkie serce oraz troskę o potrzebujących w Polsce i na świecie.

Jest jeszcze wiele do zrobienia…

Wśród wielu nagród i tytułów, które zdobywamy - głównie za nieprzeciętne wzornictwo i wysoką jakość produkowanych w Grupie Paradyż płytek ceramicznych - ta nagroda jest bardzo ważna, ponieważ dotyczy niezwykle istotnego aspektu funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa - jego społecznej odpowiedzialności. W tym zakresie w zeszłym roku zdobyliśmy godło "Inwestor w Kapitał Ludzki 2009".

Jako jeden z największym pracodawców w regionie mamy świadomość ogromnej odpowiedzialności naszych decyzji biznesowych, które wpływają zarówno na 1700 pracowników Spółek, jak i ich rodziny, ale także na środowisko naturalne oraz wiele inicjatyw społecznych, które w różny sposób staramy się wspierać. Jest nam niezmiernie miło, że nasze wysiłki w budowanie pozytywnych relacji z otoczeniem, w którym działamy na co dzień zostały zauważone i docenione. Mam ogromną nadzieję, że więcej polskich firm zaangażuje się w działania wspierające odpowiedzialny biznes. - komentuje Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.


Firma powiązana: Ceramika Paradyż
aktualizacja: 2010-12-13

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA teraz w atrakcyjnej cenie
Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA teraz w atrakcyjnej cenie Odpoczynek, zdrowie, SANPLAST! "W zdrowym ciele zdrowy duch"! I to w Twoim domu! Teraz to możliwe dzięki wannom z systemem hydromasażu mieszanego ...
Visign for Style sensitive - nowa bezdotykowa płytka uruchamiająca do WC
Visign for Style sensitive - nowa bezdotykowa płytka uruchamiająca do WC Bezdotykowa elektroniczna płytka uruchamiająca do WC uzupełnia popularną serię Visign for Style firmy Viega. Model Visign for Style sensitive ...
KLUDI L-INE S zwycięzcą plebiscytu Dobry Design 2018
KLUDI L-INE S zwycięzcą plebiscytu Dobry Design 2018 Firma KLUDI po raz kolejny dowiodła swojego profesjonalizmu, stając na podium i zdobywając główną nagrodę w plebiscycie Dobry Design 2018 ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze