Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

MX-1 firmy markilux - nowa osłona przeciwsłoneczna

MX-1 firmy markilux - nowa osłona przeciwsłoneczna

Markizy powinny umieć przede wszystkim jedno: chronić przed słońcem. Od dawna jednakże zmagają się z uprzedzeniem, że na ścianie naszego domu stanowią obcy twór. Wraz z nową generacją szlachetnych markiz sytuacja uległa całkowitej zmianie. Obecnie dyskretnie wtapiają się najczęściej w formę architektoniczną, bez rzucania się w oczy. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku nowej markizy MX-1 firmy markilux. Nowoczesna ochrona przeciwsłoneczna wchodzi na scenę śmiało i z rozmachem swego czystego i lekkiego design. 

Ochrona przeciwsłoneczna z głębią

Szczególną cechą tej markizy jest jej głębokość około 60 centymetrów, która czyni z niej ochronne zadaszenie dla okien i fasady. W oczy rzuca się przy tym miękka forma futurystycznego korpusu. Wreszcie design stanowi tutaj sam siebie - niezależnie od techniki i funkcji, choć także one są tu wyraźnie widoczne. Ten produkt high-end zapowiada bowiem już w bazowej wersji przewagę w komforcie dobrze schowanym w obszernej obudowie.

Szczególną cechą markizy MX-1 firmy markilux jest jej głębokość około 60 centymetrów

Bogactwo komfortu już w standardzie

Należą do tego, wg danych producenta, niezwykle satabilne ramiona przegubowe, w których niewidocznie przebiegają układy elektroniczne do podłączenia systemów oświetlenia. Oprócz tego zintegrowana rynna deszczowa i eleganckie kolory lounge oraz radiowo sterowany silnik. W zależności od wielkości rastra, markiza zacienia także bardzo duże powierzchnie, nawet do 30 metrów kwadratowych.

Konfiguracja na życzenie

Ponadto markizę MX-1 można konfigurować opcjonalnie pod indywidualny gust. Można więc wybierać tu między wbudowanymi reflektorkami diodowymi LED a listwami LED, które albo pięknie oświetlają poszycie markizy albo też od przodu podświetlają na obudowie barwną nastrojową przesłoną. Kolor obudowy i przedniej osłony można dobierać dowolnie na życzenie. Podobnie wybrać można, czy chce się mieć elektrycznie sterowane odgrodzenie i przesłonę markizową, na której od przodu markizy można opuścić w dół drugie poszycie.

Nowa osłona przeciwsłoneczne dostępna jest także w zgrabniejszym wariancie o głębokości zaledwie 40 centymetrów jako MX-1 compact.

Nowa osłona przeciwsłoneczne dostępna jest także w zgrabniejszym wariancie o głębokości zaledwie 40 centymetrów jako MX-1 compact.

Firma powiązana: markilux
aktualizacja: 2015-02-17

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix
Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix Ogromna popularność kostek Via Trio sprawiła, że firma Libet przygotowała ich mniejszy odpowiednik, który pod nazwą Mini Trio uzupełnił ...
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR Wśród nowości oferowanych przez firmę JADAR warto zwrócić uwagę na kilka kolekcji, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
Kostka brukowa Linear Premium
Kostka brukowa Linear Premium Linear Premium to linia kostek brukowych marki Superbruk utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyróżnia je piękna satynowa powierzchnia.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze