Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

4000 m2 na skraju Puszczy Bolimowskiej

Nie na każdym osiedlu jednorodzinnych domów udaje się stworzyć wokół domu prywatność. Ci, którzy tego pragną, powinni szukać małego osiedla, najlepiej przy lesie, a na nim działki na końcu ślepej uliczki

4000 m2 na skraju Puszczy Bolimowskiej
Przed przeprowadzką na skraj Puszczy Bolimowskiej Krystyna i Andrzej mieszkali w segmencie na Ursynowie i użytkowali malusieńki ogródek o powierzchni zaledwie 100 m2. W tamtym miejscu trudno było mówić o prywatności. Kiedy znajomi pokazali im pole otoczone lasami Puszczy Bolimowskiej, a przeznaczone na nieduże osiedle jednorodzinnych domów, od pierwszego wejrzenia poczuli do tego miejsca „chemię”.

Dla ludzi i dla zwierząt

W ciągu kilku dni kupili skrajną działkę o powierzchni 2000 m2, która przylegała do lasu. Wtedy jeszcze wydawało się im, że będzie to dla rodziny tylko letnisko. Ale stało się inaczej. Wygodny całoroczny dom, który zbudował pan Andrzej, a przede wszystkim wyjątkowość tego miejsca sprawiły, że coraz rzadziej zaglądali do warszawskiego segmentu. Dopiero tutaj zauważyli różnicę w jakości życia. Tutaj na co dzień zakosztowali prawdziwej ciszy, zapachu lasu i bliskości zieleni. Tutaj wreszcie zrealizowali marzenie o powiększeniu domowego zwierzyńca.

 

Dotychczas trzymali w domu nieduże psy (jamniki). Na nowej działce wystarczyło miejsca na zbudowanie obszernego wybiegu z ocieplonymi budami i wtedy małżeństwo kupiło jeszcze owczarki niemieckie. Pojawienie się nowych zwierząt wymagających stałej opieki przypieczętowało decyzję właścicieli. Postanowili na stałe pozostać na wsi. I tak trwa to już dziesięć lat. Ale wkrótce wydarzyło się coś jeszcze. Kiedy stało się jasne, że zostają, a najbliżsi sąsiedzi zaproponowali im odkupienie swojej pustej działki (bo przenosili się do innego miasta), Krystyna i Andrzej zrobili to głównie z myślą o większym wybiegu dla psów. Obecnie psy użytkują własne 2000 m2 na sąsiedniej parceli!

 

Lilianna Jampolska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 4/2011

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2011
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 4/2011

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".