Korpusy narurowe firmy UST-M

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2013-08-05 05:54:31
Korpusy narurowe firmy UST-M

W ofercie firmy UST-M, polskiego producenta filtrów do wody, znaleźć możemy korpusy narurowe ściśle dostosowane do naszych potrzeb. Niezależnie, czy mieszkamy w domku jednorodzinnym czy w bloku, jaki mamy rodzaj instalacji i jaką ilością miejsca na zainstalowanie korpusu dysponujemy.

Co to jest korpus narurowy?

Korpus narurowy to proste w instalacji urządzenie, które montuje się bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do domu. W środku umieszcza się wkład filtrujący, który działa na zasadzie bardzo dokładnego sita. W zależności od tego, w jakim stopniu chcemy oczyścić wodę, możemy wybrać np. wkład sznurkowy lub dokładniejszy wkład piankowy. Możemy też zainstalować większą ilość korpusów.

Korpusy narurowe firmy UST-M są intuicyjne w montażu i dostępne w wielu możliwych wariantach. Standardowo stosujemy korpus 10-calowy, jednak jeśli np. mieszkamy w bloku i mamy mało miejsca na montaż filtra, możemy zdecydować się na wersję 5-calową.

Żywotność wkładów filtrujących, które umieszczamy w korpusach, wynosi kilka miesięcy. Ich wymiana jest bardzo prosta. Przy okazji po wyglądzie wkładu możemy się zorientować, jak bardzo zanieczyszczona była nasza woda.

Innowacja – korpusy z serii WFU

Wśród różnych rodzajów korpusów narurowych w ofercie firmy UST-M znaleźć możemy zupełnie innowacyjną propozycję – korpusy z serii WFU. Produkt można zamontować przy każdym rodzaju instalacji. Wykorzystane przy jego produkcji nowoczesne rozwiązania sprawiają, że korpus znajduje wiele zastosowań. Może stanowić obudowę filtra narurowego, z odwróconą osmozą lub podzlewozmywakowego.

Zatrzask w płytce montażowej sprawia, że instalacja korpusu przebiega błyskawicznie, a ryzyko obluzowania się sprzętu praktycznie nie istnieje. Dzięki specjalnym tulejom umieszczenie wkładu w korpusie nie sprawia żadnych problemów.

Może cię zainteresować
Kiedy trzeba zamontować reduktor ciśnienia wody w domowej instalacji? Jak przebiega montaż sygnalizatora szamba? Jakie rury służą do wykonania instalacji pneumatycznej? Polietylenowa czy kauczukowa - którą izolację rur wybrać? Czym się różni anoda magnezowa od tytanowej? ESYBOX MAX - hydroforowa technologia przyszłości! Pompy głębinowe w technologii DRYRUN PRO. Co to jest suchobieg? Rekuperatory do odzysku ciepła z wody szarej: oszczędność i ekologia Jak działa pompa abisynka? Co powinieneś wiedzieć o programie dofinansowania Moja Woda? Co jest potrzebne do poboru wody ze studni? Jak zabezpieczyć pompę do wody przed pracą na sucho? Jak długo pompa może pracować na sucho? Jak zapewnić stabilne ciśnienie wody w domu? Jak zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków na kopcu nasypowym? Jak zapewnić szczelność połączeń w instalacjach sanitarnych? Co to jest norma ISO 9001:2015 i jakie są korzyści z certyfikacji dla klientów firmy? Jakie są średnice rur odpływowych z PVC w kanalizacji zewnętrznej? Przydomowa oczyszczalnia ścieków na każde warunki gruntowe Instalacje sanitarne w nowym domu. Co musisz wiedzieć? MultiSkin PUSH - idealne rozwiązanie do instalacji wody użytkowej i systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych Dlaczego w instalacji c.o. warto stosować filtr magnetyczny? Wszystko o rurach spustowych Jak działa przewód grzewczy z termostatem? Ochrona rur z wodą przed zamarzaniem Jak podłączyć pływak do pompy wody? Jak montuje się szybkozłączkę do szamba w ogrodzeniu?
Zobacz więcej Zwiń

Korpusy z serii WFU są także zabezpieczone przed zbyt mocnym dokręceniem klosza, co czyni je odpornymi na częste uderzenia hydrauliczne. Dzięki dwóm uszczelkom, które znajdują się między kloszem a głowicą korpusu, jest on doskonale szczelny.

Zdaniem naszych Czytelników

07 Aug 2013, 14:36

Cytat Czym się różni atlas filtri seria sx od tego co Państwo zaprezentowali? Między innymi ceną ;)

Gość Ciekawski

06 Aug 2013, 07:58

Czym się różni atlas filtri seria sx od tego co Państwo zaprezentowali?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!